Czwartek, 28 marca 2024 r.  Imieniny: Anieli, Jana

Salmo Żory po Mistrzostwach Polski Juniorów. Mamy Wicemistrza Polski 14-latków

16.07.2015

Najlepiej wypadł lider UKS Salmo, Szymon Jaworski. Świetny występ zaliczyła Agnieszka Tomasiak. Bardzo dobrze zaprezentował się Kacper Milbrant.

Kolejne udane zawody pływaków z Żor. Od 3 do 5 lipca w Olsztynie odbywały się Mistrzostwa Polski Juniorów.

Najlepiej wypadł lider UKS Salmo, Szymon Jaworski, który zdobył dwa medale – srebro na dystansie 50m stylem grzbietowym, które przyniosło mu wicemistrzostwo Polski 14– latków, oraz brąz w konkurencji 200m stylem dowolnym. W pozostałych finałach zajmował 4. miejsce – 200m stylem zmiennym, 5. miejsce –100m stylem grzbietowym, 7. miejsce –400m stylem zmiennym.

Świetny występ zaliczyła Agnieszka Tomasiak, która dwukrotnie występowała w finałach A i zajęła: 9. miejsce na 50m stylem motylkowym i 10. miejsce na 100m stylem motylkowym.

Bardzo dobrze zaprezentował się Kacper Milbrant, który pięciokrotnie występował w finałach B z dorobkiem: 11. miejsca na dystansie 50m stylem dowolnym i 100m stylem grzbietowym i 12. miejsca na dystansie 200m stylem grzbietowym. Kacper we wszystkich startach pobił swoje rekordy życiowe.

Monika Wagner występowała w finałach B i zajęła kolejno: 15.,17., i 18. miejsce.

Bartłomiej Uryga i Marcel Sadlo zaliczyli występ w finale B na dystansie 50m,100m i 200m stylem klasycznym.

Sztafeta chłopców 4x200m stylem dowolnym, w składzie: Marcel Sadło, Bartłomiej Uryga, Kacper Milbrant, Szymon Jaworski, zajęła wysokie 4. miejsce w Polsce.

Sztafeta chłopców 4x100m stylem dowolnym, w składzie: Szymon Jaworski, Bartłomiej Uryga, Kacper Milbrant, Natan Piotrowski wywalczyła 6. miejsce, natomiast sztafeta 4x100m stylem zmiennym uplasowała się na 6. miejscu.

W Mistrzostwach Polski udział brali również:Alicja Lużyna, Patrycja Kaluża, Natan Piotrowski. Zawodnicy występowali pod wodzą trenera Krzysztofa Kretka, a drużynę wspierało Miasto Żory.