Baza firm

Ogłoszenia

Auto salon

Kino

Konkursy
Niedziela, 19 maja 2024 r.  Imieniny: Kryspina, Piotra

Salmo rozpoczęło starty. Pierwsze "jedynki" dla pływaków z Żor

07.03.2014
Salmo rozpoczęło starty. Pierwsze "jedynki" dla pływaków z Żor

Po dłuższej przerwie zawodnicy UKS Salmo Żory rozpoczęli starty na śląskich basenach.

Nasi pływacy świetnie spisali się w III rundzie Ligi Klubów Śląskich rocznika 2001, która odbyła się 28 lutego w Gliwicach. Kacper Milbrant, Szymon Jaworski, Agnieszka Tomasiak i Monika Wagner nie zawiedli swoich trenerów i kibiców, zajmując wysokie miejsca.

Kacper zdobył I miejsce na dystansie 200m stylem grzbietowym i II miejsce na 100m stylem zmiennym. Szymon wywalczył I miejsce w konkurencji 200m stylem dowolnym i II miejsce na dystansie 50m stylem motylkowym. Kroku dotrzymują im nasze waleczne dziewczyny Agnieszka Tomasiak i Monika Wagner. Agnieszka wywalczyła III miejsce w konkurencji 50m stylem motylkowym i VI miejsce na dystansie 200m stylem grzbietowym. Monika zapisała na swoim koncie III miejsce na dystansie 100m stylem zmiennym i V miejsce na 50m stylem motylkowym.

Rewelacyjnie spisał się Marcel Sadło, który uzyskał bardzo dobre wyniki i powoli przebija się do czołówki ligi. Marcel uplasował się na VI miejscu w konkurencji 200m stylem dowolnym i na IX miejscu na dystansie 50m stylem motylkowym. W roczniku 2001 niepokonane pozostają nasze sztafety. Sztafeta chłopców 4 x 100m stylem dowolnym w składzie: Milbrant, Jaworski, Sadło, Pajączkowski. Chłopcy po zaciętej walce zajęli I miejsce.

UKS Salmo Żory posiada także najlepszą sztafetę mieszaną 8 x 50m stylem dowolnym na Śląsku. Zawodnicy w składzie: Lużyna, Pichnar S., Wagner, Tomasiak, Pajączkowski, Sadło, Jaworski, Milbrant. Wyżej wymieniona sztafeta również uplasowała się na I miejscu.

Niewiele gorsza okazała się sztafeta naszych pań 4 x 100m stylem dowolnym, dziewczyny w składzie: Pichnar, Tomasiak, Lużyna, Wagner zajęła III miejsce.

Nadmienić warto,że  nasza młodsza zawodniczka Izabella Kusak (rocznik 2002), w tym samym dniu walczyła w Radlinie w Lidze Śląskiej dwunastolatków. Iza wywalczyła wysokie IV miejsce na dystansie 200m stylem grzbietowym.

Pozostali zawodnicy również poprawili swoje rekordy życiowe i godnie reprezentowali swój klub.

Zawodnicy walczyli pod wodzą trenerów : Tomasza Śliwki i Krzysztofa Kretka.

Info: Salmo

Agnieszka Tomasiak - III miejsce.

I miejsce - sztafeta mieszana.

Kacper Milbrant - I miejsce.

Kacper Milbrant - II miejsce.

Sztafeta chłopców - i miejsce.

Sztafeta dziewcząt - III miejsce.

Szymon Jaworski - I miejsce.

Szymon Jaworski - II miejsce.

 Aby dodać komentarz musisz się zalogować!

Nie masz konta? - zarejestruj się


POLECAMY RÓWNIEŻ
NAJŚWIEŻSZE INFORMACJE

sonda

wszystkie

Za co doceniasz Żory?

newsletter

Chcesz być na bieżąco zapisz się!

Twój adres e-mail:

© 2006-2024 Fundacja Sztuka, Gazeta Żorska  |  e-mail: gazeta@gazetazorska.pl, portal@gazetazorska.pl           do góry ^
Industry Web Zarządzaj plikami "cookies"