Środa, 24 kwietnia 2024 r.  Imieniny: Grzegorza, Horacego

Ruszyły rozgrywki Pucharu Ligi ROW 2012

25.06.2012

Do rozgrywek pucharowych zgłosiło się 12 drużyn, które zostały podzielone na 4 grupy.

Grupa A:
1) FC Morgan; 2) Rodbud Piaski; 3) Centrum Rybnik.

Grupa B:
1) Felgus Meksyk; 2) Victoria Głożyny; 3) RKP.

Grupa C:
1) Old Stars Boguszowice; 2) Solszyb Chwałowice; 3) FC Habrova.

Grupa D:
1) RowRyb; 2) MaxBud Wielopole; 3) Dżonsony.

W grupach gra toczy się bez rewanżów systemem 1-2; 2-3; 3-1 każdy z każdym. Bezpośrednio do półfinałów, które muszą zostać rozegrane przed startem II rundy, awansują zwycięzcy grup. W 1 kolejce nie zabrakło emocji. W grupie A (grupa „śmierci”) spotkały się drużyny FC Morgan i Rodbudu. Górą z tego spotkania wyszli zawodnicy Rodbudu wygrywając ten mecz 3-2. W pierwszej części gry przewagę mieli „morganowcy”, którzy prowadzili 1-0. W końcówce spotkania Rodbud wyrównuje, a po chwili Morgan ponownie wychodzi na prowadzenie. W ostatnich 5 min meczu Rodbud strzela 2 bramki i wygrywa mecz. Emocjonujący mecz grupy B oglądali kibice w Radlinie, gdzie Victoria podejmowała Felgus Meksyk. Pierwsza połowa to zdecydowana przewaga Victorii udokumentowana strzeleniem czterech bramek, a wynik brzmiał 4-2. Po zmianie stron do ataku przystąpił Meksyk. Ich ofensywa była bardzo skuteczna i zakończyła się strzeleniem trzech bramek. Końcowy wynik to 5-4 dla Meksyku. Dziwny przebieg miał mecz w grupie C. Zdecydowany faworyt spotkania drużyna Old Stars podejmowała Solszyb. Pierwsza połowa pod dyktando faworyta udokumentowana strzeleniem czterech bramek bez straty gola. Wynik 4-0. Po przerwie uśpieni wysokim prowadzeniem gospodarze oddali pole gry Solszybowi, który doprowadził do wyrównania. Końcówka spotkania to zryw Old Starsów i strzelenie 3 bramek. Końcowy wynik to 7-5 dla Old Stars. Zgodnie z oczekiwaniami zakończył się mecz grupy D. Zdecydowany faworyt spotkania MaxBud wygrał z RowRybem. Pierwsza część spotkania to zdecydowana przewaga MaxBudu, który zdobywa dwie bramki. Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. MaxBud kontrolował przebieg spotkania, a zawodnicy RowRybu próbowali gry z kontry lecz ich napastnicy co chwile łapani byli w pułapki ofsajdowe. W tej części gry padły jeszcze trzy bramki, a wynik końcowy to 5-0 dla MaxBudu. Teraz przed nami 2 kolejka spotkań pucharowych.