Baza firm

Ogłoszenia

Auto salon

Kino

Konkursy
Czwartek, 29 lutego 2024 r.  Imieniny: Lutosława, Romana

Rok funkcjonowania Akademii Talentów w Żorach. Miasto i Jastrzębski Węgiel mają plany na rozwój

17.03.2016

– Teraz będą mieć dobre warunki do trenowania – zapewnia Waldemar Socha. Oddanie do użytku hali przy Szkole Mistrzostwa Sportowego jest planowane na wrzesień, a koszt jej powstania szacuje się na ok. 2 mln złotych. Prezes JW wierzy, że Akademia Talentów w Żorach ma potencjał, by stać się najlepszą w Polsce i ma plan, jak to zrobić.

Jeszcze pół roku temu istniało zagrożenie dla funkcjonowania Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla. Nie doszło do tego między innymi dzięki pomocy Miasta Żory. Decyzja o przeniesieniu akademii do Żor budziła sporo kontrowersji, jednak warto było zaryzykować – czego dowodem są sukcesy młodych sportowców, w szczególności zdobycie młodzieżowego mistrzostwa kraju.

– To się opłaciło – mówi prezydent, Waldemar Socha podczas konferencji prasowej w Urzędzie Miasta. – Zauważyliśmy w zawodnikach Akademii Talentów wielki potencjał, przyjęliśmy ich do żorskiej szkoły, oferując warunki, jakie wtedy były możliwe do zaoferowania, a już wkrótce będą mogli korzystać z nowej hali sportowej.

– Dziś odnosimy sukces i jest to nasz wspólny sukces – podkreśla Adam Gorol, prezes zarządu Jastrzębskiego Węgla, nie ukrywając aspiracji, by Akademia Talentów w Żorach stała się najlepszą w Polsce. – Mam pomysł, wiem, jak to zrobić i wierzę w to, że z pomocą prezydenta Żor, to osiągniemy. Prezes przedstawił mediom plan podwyższenia rangi Akademii Adeptów opierający się na współpracy z Akademią Wychowania Fizycznego w Katowicach oraz Polskim Związkiem Piłki Siatkowej. Rektor uczelni zapowiedział objęcie patronatem działań szkoły. W planach są także szkolenia nauczycieli, trenerów i instruktorów, badania oraz działania marketingowe. Współpraca z Polskim Związkiem Piłki Siatkowej ma na celu utworzenie Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego, objętego dofinansowaniem.

Na dzień dzisiejszy w akademii trenuje około sześćdziesięciu zawodników. Młodzi sportowcy grają w rozgrywkach juniorskich oraz drugiej lidze. – Teraz będą mieć dobre warunki do trenowania – zapewnia Waldemar Socha. Oddanie do użytku hali przy Szkole Mistrzostwa Sportowego jest planowane na wrzesień, a koszt jej powstania jest szacowany na ok. 2 mln złotych.

info. d.u.Aby dodać komentarz musisz się zalogować!

Nie masz konta? - zarejestruj się


POLECAMY RÓWNIEŻ
NAJŚWIEŻSZE INFORMACJE

sonda

wszystkie

Za co doceniasz Żory?

newsletter

Chcesz być na bieżąco zapisz się!

Twój adres e-mail:

© 2006-2024 Fundacja Sztuka, Gazeta Żorska  |  e-mail: gazeta@gazetazorska.pl, portal@gazetazorska.pl           do góry ^
Industry Web Zarządzaj plikami "cookies"