Środa, 08 maja 2024 r.  Imieniny: Stanisława, Wiktora

Rodzinnie i sportowo

06.04.2009

28 marca w sali gimnastycznej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 5 w Żorach odbył się Rodzinny Turniej Gier Zespołowych zorganizowany w ramach projektu Ruch to zdrowie, mały i duży to powie, współfinansowanego przez Urząd Miasta Żory.

W Turnieju udział brały dzieci w wieku przedszkolnym i ich rodziny z Baranowic i pozostałych dzielnic miasta. Podczas Turnieju rywalizowano w następujących konkurencjach: rzut piłką do kosza, strzał do bramki, rzut piłką do celu, rzut ringo na pachołek i wiele innych.  W potyczkach sportowych udział brali zarówno dzieci jak i rodzice, którzy dzielnie pracowali na sukces swoich pociech, biorąc udział we wszystkich konkurencjach.

Rywalizacja była bardzo zacięta, ale udałosię wyłonić zwycięzców: w kategorii 3,4- latków: I miejsce zajął Błażej Orszulik - 24 pkt., II miejsce: Rafał Chachura - 19 pkt., III miejsce: Szymon Mańka - 17 pkt.

Natomiast w grupie 5,6-latków: I miejsce zajął: Jakub Borowiecki - 23 pkt., II miejsce: Łukasz Smyczek - 21 pkt., III miejsce: Filip Przeliorz, Joanna Konsek i Denis Szczypka, którzy zdobyli jednakową liczbę punktów - 17.

Sukcesów nie byłoby, gdyby nie rodzice, którzy również zasłużyli na gratulacje. Wszystkim uczestnikom wręczone zostały upominki - medale, a najbardziej aktywnym ruchowo - nagrody.

Wszyscy z niecierpliwością czekają na kolejną imprezę - Wiosenną Spartakiadę Sportową, która odbędzie się 25 kwietnia przy Zespole Szkolno - Przedszkolnym nr 5. Serdecznie zapraszamy dzieci w wieku przedszkolnym i ich rodziny. Info: P 12 (pc)