Sobota, 27 kwietnia 2024 r.  Imieniny: Teofila, Zyty

Remis KS-u Żory

29.09.2009

Na własnym boisku drużyna KS Żory zremisowała z Unią Rędziny 1:1. Do przerwy wynik meczu 0:1. Bramkę wyrównująca strzelił Radosław Żbikowski w 71 minucie meczu.

Pierwsza połowa całkowicie przespana. Po stracie piłki w środku pola przez Marcina Lewandowskiego, poszło prostopadłe podanie do napastnika gości, który strzelił niespodziewanie z dystansu i żorski bramkarz był bezradny. Identyczny błąd popełnił w Bielsku Łukasz Koźliński i też skończyło się bramką na 0 – 1.

W drugiej połowie gry zespół wyszedł z szatni odmieniony. Trener wprowadził do gry Michała Adamczyka. Zaczęła się pogoń za remisem. Na 1 –1 wyrównał, rozgrywający tego dnia znakomity mecz, Radek Żbikowski. Gol padł w 71 minucie meczu i było jeszcze dużo czasu, ale mimo kilku stuprocentowych sytuacji wynik nie uległ zmianie. Całkowicie zatracił skuteczność Robert Grzesik, który zmarnował tego dnia z 5 znakomitych sytuacji. W ostatniej minucie spudłował strzelając głową z kilku metrów Michał Adamczyk. Brakło zimnej krwi i doświadczenia. Szkoda dwóch punktów. To był mecz do wygrania.

skład KS Żory; T.ŻUBERTOWSKI, D.POTRZĄSAJ, P.DULEWICZ, M.ŁYŻWA, D.JANCZAR, R.ŻBIKOWSKI, R.OWCZAREK, M.LEWANDOWSKI (46 M. - M.ADAMCZYK), P.WOWRA, R.GRZESIK, J.DYRDA (70 M. - HANUSIAK) rez; J.RYBICKI, N.WINIARSKI, M.KOCZOROWSKI, J.KLOZA,S.ZARZYNA.

skład Unia Rędziny: G.CYRULIŃSKI, M.PITNER, M.MOTYL, M.KAWECKI, D.ZALECKI, P.ANDRZEJEWSKI, K.WOIKO (68 N. PALACZ), K.PUCHAŁA, A.PIDZIAŁ, Ł.DOLNIAK żółte kartki; 76 N.PALACZ, 79 Ł.DOLNIAK - UNIA, 89 M.ŁYŻWA  - KS