Środa, 24 kwietnia 2024 r.  Imieniny: Grzegorza, Horacego

Relacja z rozgrywek e-futbol ligi: Viking i Solszyb na czele

12.05.2015

W miniony weekend rozgrywana była 5 kolejka e-futbol ligi. Do sporej niespodzianki doszło w sobotę w 1 lidze, gdzie spotkały się drużyny ZRB Noster oraz RowRyb-u . Zacięty pojedynek miało to spotkanie. RowRyb wychodzi na prowadzenie, ale gospodarze doprowadzają do wyrównania. W pierwszej połowie bramkę na 1-2 strzela zawodnik gości z rzutu karnego po faulu bramkarza w polu karnym.

Gospodarze wyrównują, ale to goście strzelają zwycięską bramkę na 2-3 i sensacja staje się faktem. Bez walki na boisku rozstrzygnął się mecz pomiędzy Rybówką i MaxBud-em Wielopole, gospodarze oddali mecz walkowerem. Tempa nie zwalniają gracze z Żor, którzy tym razem uporali się z Amanisem Pub Nowiny i wygrali 1-2. Stroną przeważającą byli gospodarze, ale marnowali znakomite sytuacje strzeleckie, bądź na ich drodze stawał dobrze dysponowany bramkarz gości. W niedzielne południe na boisku w Kamieniu Amator Boguszowice podejmował Dżoge Team z Ochojca. Po ciekawym i zaciętym spotkaniu goście wygrywają 3-4. Również w niedzielę miał miejsce mecz kolejki w pierwszej lidze, gdzie niepokonany dotychczas Zupil Piaski podejmował drużynę Bruk-Budu Chwałowice. Mecz dobrze się jeszcze nie rozpoczął, a Zupil już stracił dwie bramki. Po chwili pada trzecia bramka dla gości. Konsternacja. Drużyna, która do tej pory nie straciła bramki już ma ich 3 na koncie, a to dopiero początek meczu. Trzeba przyznać, że początek Bruk-Budu był wyśmienity. Po paru minutach Zupil po główce z piątego metra zdobywa bramkę, a po chwili traci czwartą bramkę po kontrataku . Pada druga bramka dla gospodarzy po pięknym strzale zza pola karnego i pierwsza połowa kończy się rezultatem 2-4 dla gości. Druga połowa to od samego początku próby ataków gospodarzy lecz nieskuteczność oraz dobra gra w obronie gości nie przynosi efektów. Około 60 minuty Bruk-Bud strzela piątą bramkę, a po kolejnych 10 minutach pada szósta . Pod koniec spotkania Zupil strzela trzecią bramkę, ale na więcej nie było już czasu i mecz kończy się wysokim zwycięstwem gości 3-6.

W drugiej lidze w grupie A liderem jest nadal Viking Jankowice, który tym razem odprawił z kwitkiem ekipę FC Chwałowice wygrywając aż 1-6. Vikingi nie straciły jeszcze punktu w bieżących rozgrywkach. Czarne Fidosy na wyjeździe wygrywają 2-0 z Dżonsonami. Lubar Buzowice wygrywa z Iskrą Rowień 3-1. Ciekawy mecz pomiędzy Sokołem Chwałęcice a Continentalem Żory mogli obejrzeć kibice którzy zobaczyli aż 8 bramek w tym spotkaniu. Goście wygrywają 3-5 . Natomiast w grupie B w meczu kolejki Solszyb pokonuje po rzucie karnym gości z Boguszowic 1-0 i jest drugą drużyną bez straty punktu. W Radlinie Victoria Głożyny podejmowała rywala zza miedzy drużynę Rymer Niedobczyce i odprawiła ich z kwitkiem wygrywając 5-3. Pierwsze punkty zdobył Huragan wygrywając 4-2 z Knurowem.