Czwartek, 18 kwietnia 2024 r.  Imieniny: Apoloniusza, Bogusławy

Relacja z rozgrywek e-futbol ligi: Skuteczny MaxBud

04.05.2015

W pierwszej lidze wysokie zwycięstwo odniósł MaxBud Wielopole rozbijając drużynę Amatora Boguszowice 7-0 i aktualnie przewodzi w tabeli. W meczu beniaminków lepszy okazał się Amanis Pub Nowiny, który nie bez problemów pokonuję na wyjeździe RowRyb 4-3. FC Żory nadrabiają stracone punkty w pierwszych dwóch kolejkach i wygrywają 3-1 z Centrum Rybnik.

Do ciekawego spotkania doszło w Ochojcu, gdzie miejscowa Dżoga podejmowała zespół ZRB Noster, który ma już za sobą dwa ciężkie spotkania z MaxBudem i Bruk-Budem, w których zdobył cztery punkty. Po dramatycznym przebiegu meczu Noster wygrywa 5-4. Ostatnie spotkanie w pierwszej lidze rozgrywane było w Kamieniu, gdzie Bruk Bud podejmował beniaminka z Rybówki. Drużyna ta jeszcze nie zdobyła ani jednego punktu. Pierwsza połowa to nieskuteczne ataki zespołu z Chwałowic. Mało brakowało, a gospodarze niespodziewanie straciliby  prowadzenie w 30 minucie, gdyby napastnik gości wykorzystał sytuacje sam na sam z bramkarzem. Trzeba też wspomnieć, że gospodarze na początku spotkania nie wykorzystali rzutu karnego. Druga połowa to już dominacja ekipy z Chwałowic oraz całkowite panowanie nad przebiegiem spotkania. Około 60 minuty Bruk-Bud zdobywa pierwszą bramkę. Goście się odkrywają chcąc szybko odrobić straty i nadziewają się na kontry. Padają jeszcze cztery bramki i wynikiem 5-0 kończy się ten mecz.

W drugiej lidze w grupie A padły następujące rezultaty. Dżonsony przegrywają u siebie z zespołem Lubaru Buzowice 1-3. Do pogromu doszło w Roju, gdzie grające tam FC Chwałowice zostało rozbite przez drużynę Sokoła Chwałęcice 2-9. Remisem zakończył się derbowy mecz regionu z Żor pomiędzy Continentalem Żory a Iskrą Rowień. W meczu tym padł wynik 1-1. Czarne Fidosy ulegają Vikingom z Jankowic 1-4. Goście tym samym umacniają się na czele grupy A drugiej ligi i są samodzielnym liderem.

Natomiast w grupie B w trzech spotkaniach padło aż 18 bramek.Wysokim zwycięstwem mogą pochwalić się zawodnicy Solszybu, którzy rozbili 5-0 ekipę Bolixu/RKP Rybnik. Spadkowicz z pierwszej ligi Victoria Głożyny wysoko przegrywa na wyjeździe z zespołem KS Boguszowice 1-5 . KS Knurów w ciekawym meczu przegrywa z Rymerem Niedobczyce 3-4 .