Baza firm

Ogłoszenia

Auto salon

Kino

Konkursy
Piątek, 24 marca 2023 r.  Imieniny: Gabriela, Marka

Relacja z Jubileuszowego Pikniku Sportowego

31.08.2016

Mieszkańcy Żor kochający sport i aktywne spędzanie wolnego czasu postanowili skorzystać z programu kolejnej imprezy rekreacyjnosportowej w naszym mieście i przybyć na Jubileuszowy Piknik Sportowy z okazji obchodów 25-lecia MOSiR Żory. W ostatnią upalną niedzielę sierpnia przybyły jak zawsze tłumy żorzan. Urodziny ćwierć wieku Ośrodka Sportu i Rekreacji w Żorach, który nieustannie promuje sport i aktywność fizyczną to doskonała okazja do spotkania z mieszkańcami i świętowania tego jubileuszu wspólnie.

Trudno oszacować dokładną ilość osób, które odwiedziły w tym dniu Park Cegielnia aby skorzystać z wielu, specjalnie przygotowanych atrakcji. Przypuszczalnie ich liczba mogła sięgnąć nawet 2 tysięcy osób.

Na terenie całego parku w wydzielonych strefach, zostało rozlokowanych 25 stanowisk rekreacyjno-sportowych, do gier i zabaw oraz punkty promujące zdrowie i urodę. Nie zabrakło również osobnej strefy dla najmłodszych. Uwagę publiczności przykuwało też to, co działo się na scenie, której tło stanowiła ledowa prezentacja z historii działalności MOSiR-u. Na scenie można było podziwiać między innymi pokaz gimnastyki artystycznej w wykonaniu Anny Filipowskiej, występ Dżesiki Skórskiej – solistki grupy Mażoretek „Eksplozja”, pokazy klubów BestOne oraz nowo powstałej Fabryki Formy. Natomiast publiczność zgromadzoną wokół sceny do tańca, w latynoskich rytmach, zapraszała Joanna Dziedzic, wraz z instruktorami „Tańczymy” Szkoły Tańca i Animacji. Podczas pikniku na scenie zaprezentowały się również żorskie kluby sztuk walki; UKS Judo „Kontra” Żory i Klub Sztuk Walki „Shogun”.

Bogatą ofertę aktywnych działań można było znaleźć w strefie „konkurencji sportowych”, w której zostały usytuowane stanowiska do gry w boule, baseball, softball, judo, karate, kolarstwo, kącik gier retro, stanowisko konkurencji sportowych, modelarstwo, boiska do gry w piłkę ręczną, nożną, siatkówkę, tenis stołowy i ziemny. Dużym powodzeniem cieszyła się też strzelnica laserowa i rozgrywki gigantycznymi szachami. Nie zabrakło też konkurencji dla amatorów jazdy na rowerze czy rolkach. Bardzo dużo osób korzystało z zajęć fitness w wykonaniu BestOne, Fabryki Formy, żorskiego studia Pole Dance Workout. W wyodrębnionym miejscu odbywały się też wielobojowe konkurencje sportowe, z udziałem dzieci i młodzieży, przeprowadzone przez pracowników MOSiR. Przez całe popołudnie można było brać udział w licznych warsztatach, pokazach i sportowych potyczkach rodzinnych. Dużym powodzeniem wśród młodzieży cieszyły się siłowe pokazy amatorskiej grupy CORE na urządzeniach do Street Workout-u. Często odwiedzanym miejscem było stanowisko z grami retro. Tam starsi mieszkańcy mogli sobie przypomnieć podwórkowe gry z dzieciństwa, a z kolei młodsze pokolenie zobaczyć jak bawili się ich rodzice. Wszystkie konkurencje sportowe były nagradzane upominkami, kuponami oraz pamiątkowymi dyplomami.

Najbardziej lubianą i najczęściej odwiedzanym miejscem przez dzieci była „strefa malucha”. Tam nie zabrakło konkursów rysunkowych, malowania twarzy, zabaw i pląsów w bajkowej krainie. Bogata oferta przygotowana przez „Tańczymy” Szkołę Tańca i Animacji oraz grupę Socatots i Przedszkole Nr 16 w Żorach nie pozwoliła ani na moment maluchom się nudzić. Podczas tak dużej imprezy z udziałem dzieci nie mogło tez zabraknąć dmuchanego zamku, zjeżdżalni i eurobangy, które cieszą się zawsze dużym powodzeniem. Atrakcją na niedzielne upały okazała się też „kurtyna wodna” przygotowana przez Ochotniczą Straż Pożarną w Żorach.

To był czas nie tylko radosnej, sportowej zabawy ale i wspomnień. W specjalnie przygotowanym namiocie, pod nazwą „Historia MOSiR-u”, można było przenieść się wstecz i prześledzić 25 lat działań ośrodka. Może ktoś odnalazł się na archiwalnych zdjęciach i przypomniał sobie emocje sportowe z tym związane? Dzięki wystawie można było powspominać i zobaczyć pamiątki, zdjęcia, kroniki i trofea gromadzone przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Całości wystawy dopełniała bogata galeria plakatów z największych imprez sportowych.

Poza aktywnym akcentem imprezy nie zabrakło w tym dniu czasu na odpoczynek. Po wysiłku można było zrelaksować się na leżakach, skorzystać z oferty punktów gastronomicznych i degustacji gulaszu w specjalnie przygotowanej strefie „Śniadania na Trawie”, zorganizowanej przez MOK Żory.

Z tego miejsca pragniemy podziękować wszystkim którzy włączyli się w organizację imprezy klubom sportowym, gościom, partnerom, Urzędowi Miasta oraz mieszkańcom za tak liczne przybycie.

Dziękujemy za ćwierć wieku wspólnych zmagań.
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

info. MOSiR


Aby dodać komentarz musisz się zalogować!

Nie masz konta? - zarejestruj się


NAJŚWIEŻSZE INFORMACJE

sonda

wszystkie

Za co doceniasz Żory?

newsletter

Chcesz być na bieżąco zapisz się!

Twój adres e-mail:

© 2006-2023 Fundacja Sztuka, Gazeta Żorska  |  e-mail: gazeta@gazetazorska.pl, portal@gazetazorska.pl           do góry ^
Industry Web Zarządzaj plikami "cookies"