Czwartek, 25 kwietnia 2024 r.  Imieniny: Jarosława, Marka

Rekord za rekordem!

06.06.2013

Rekord Polski juniorek młodszych ustanowiony w Krakowie przez Ewę Swobodę przetrwał tylko cztery dni, za sprawą samej Ewy Swobody.

Żorska lekkoatletka znowu zabłysnęła fenomenalną formą i na Ogólnopolskim Mitingu Lekkoatletycznym, który odbył się 29 maja w Katowicach przebiegła setkę w rekordowym czasie 11,59 s! Warto dodać, iż zawodniczka „Czwórki” Żory z nowym rekordem, znajduje się obecnie w pierwszej ósemce światowego rankingu juniorek młodszych. Jest to dobry prognostyk przed Mistrzostwami Świata juniorów młodszych, które odbywać się będą od 10 do 14 lipca w Doniecku – gdzie podopieczna Iwony Krupy będzie reprezentować kraj na swoim koronnym dystansie – 100 metrów.

Doskonałą formą błysnęli również pozostali zawodnicy „Czwórki” Żory. Na Międzywojewódzkich Mistrzostwach, które odbyły się w miniony weekend w Częstochowie Grzegorz Biernat zdobył złoty medal w biegu na 400 metrów – w którym po raz kolejny złamał barierę 50 sekund i uzyskał wynik 49,95 sekund. Marek Kos okazał się bezkonkurencyjny w biegu na 200 metrów ustanawiając rekord życiowy 21,81 sek. Robert Łukasiak do ostatnich metrów walczył o zwycięstwo w biegu na 1500 metrów i wygrał z wynikiem 4:16,00. Julian Boronowski zajął IV miejsce w biegu juniorów młodszych na 3000 metrów z nowym rekordem życiowym 9:39,00.

info: IK, Czwórka