Sobota, 27 kwietnia 2024 r.  Imieniny: Teofila, Zyty

Rekord Polski należy do Ewy

03.10.2011

Dystans 100 metrów pokonała w czasie 11,97 sekund! Tym samym, Ewa Swoboda, zawodniczka UKS Czwórka Żory, zdeklasowała swoje starsze koleżanki na zawodach ligi lekkoatletycznej, które odbyły się 24 września w Chorzowie i ustanowiła rekord Polski młodziczek.

Wynik młodej, 14-letniej żorzanki, jest nowym rekordem Polski i jednocześnie rekordem Śląska w biegu na 100 m w kategorii młodziczek. Poprzedni rekord, który przetrwał 38 lat - należał do zawodniczki AZS Olsztyn – Anny Ślipko i wynosił 12,05 s. – ustanowiony został w 1973 r. w Krakowie.
Warto przypomnieć, że to już drugi taki sukces Ewy Swobody w tym roku. W styczniu na zawodach halowych w Spale ustanowiła halowy rekord Polski w biegu na 60 m w swojej kategorii wiekowej – 7,78 s.

Marek Kos wygrał bieg na 400m – z wynikiem 50,00 s. Na tym samym dystansie, jego młodsi klubowi koledzy ustanowili rekordy życiowe: Patryk Brząkalik – 52,85 s., a Grzegorz Biernat – 57,00 s. Również w biegu na 400 m - Hanna Szczypka uzyskała najlepszy wynik zawodów w kategorii młodziczek – 65,00 s., Aleksandra Jankowska przebiegła ten dystans w 69,50. Julian Boronowski w biegu na 800 m, uzyskał wynik 2:17,80 min. info: UKS Czwórka Żory