Środa, 24 kwietnia 2024 r.  Imieniny: Grzegorza, Horacego

Przeciwnik dysponowany

27.09.2011

Początek spotkania i prowadzenie gospodarzy 4:0 dawało nadzieję, że wynik sprzed dwóch tygodni – zwycięstwo jaworznian – nie powtórzy się. Głodny gry Krzysztof Zieliński, dobrze wchodzący w mecz: Łukasz Ochodek i Jacek Rduch mieli dać szansę na dobry wynik dla podopiecznych trenera Łukasza Szymika.

Kolejka 1, czyli… „brak lekkości bytu”

Niestety – pokaźne wzmocnienia uczynione w Jaworznie oraz dopuszczanie gości do czystych pozycji rzutowych rozwiały złudzenia żorzan. Dobry dzień miał Sławomir Klocek, a wtórował mu – mimo szybko złapanych 3 fauli – Marcin Środa. Aktywa gospodarzy kończyły się w zasadzie na wymienionych wcześniej – Rduchu i Ochodku, przy czym ten ostatni w połowie 4-ej kwarty musiał opuścić boisko za piąty faul. Wynik nie oddaje jednak w pełni tego, co działo się na placu gry, bo w zasadzie do 36 minuty meczu, kiedy różnica wynosiła 7 punktów na korzyść gości (a mogła wynosić w 38 minucie tylko 5 punktów, kiedy żorzanie nie trafili 4 rzutów wolnych z rzędu) jeszcze wszystko mogło się zdarzyć. Wtedy jednak już na boisku nie było Ochodka i Zielińskiego (opuścił na stałe boisko przed Ochodkiem), a wracający po kontuzji do gry Przemysław Jasiński to jeszcze nie ten „Jasiu” z poprzedniego sezonu. Swoich niebagatelnych strzeleckich umiejętności nie potwierdzili, póki co Adam Białdyga (1 „trójka” na 6 prób) i Marcin Marczyk (4 trafione wolne na 10 prób). Różnica ukazana w wyniku spotkania powstała głównie w wyniku indolencji gospodarzy w rzutach z dystansu (8:2 dla Termo-Rexu w „trójkach”, a pierwsza celna dla Hawajskich dopiero w 27 minucie gry, przy sześciu trafionych dla jaworznian do tego momentu) oraz w rzutach osobistych – 15 niecelnych prób na 33 oddane rzuty!

Adrian Fojcik: „Przeciwnik był dzisiaj bardzo dobrze dysponowany. To jest zdecydowanie lepszy zespół od tego w poprzednim sezonie. Pewnie jeszcze gdzieś nasi zawodnicy odczuwają niedawne ciężkie treningi i urazy – mamy nadzieję, że w kolejnym meczu z „Mickiewiczem” będzie w zespole więcej świeżości, bo przy naszej – miejscami ociężałej - obronie dziś zbyt łatwo rywale dochodzili do dobrych pozycji. My też wypracowaliśmy ich dużo, ale nieskuteczność rzutowa była porażająca. Pojedyncze zrywy nie wystarczą, a Jacek Rduch nie może być osamotniony w swych poczynaniach. Głowy do góry Hawaje!”.

Hawajskie Koszule Bank Spółdzielczy w Żorach – MCKiS Termo – Rex Jaworzno
54:72 (16:24, 12:15, 18:13, 8:20)

HK Bank Spółdzielczy: Jacek Rduch 16, Łukasz Ochodek 14 (1x3), Przemysław Jasiński 7, Adam Białdyga 6 (1x3), Krzysztof Zieliński 5, Marcin Marczyk 4, Błażej Torebko 2, Paweł Czech 0, Mateusz Szczotka 0, Karol Kupczak 0, Adam Anduła.

MCKiS: Sławomir Klocek 21 (1x3), Marcin Środa 15 (3x3), Michał Matysiak 10, Grzegorz Remin 6 (1x3), Dawid Grochowski 9 (1x3), Radosław Lemański 8 (2x3), Daniel Goldammer 2, Piotr Krupa 1, Adam Bączyński 0, Tomasz Jędros, Marcin Jędros, Artur Trociński.

Zapraszamy na mecz z GTK Gliwice 8 października do Żor. info: KS Hawajskie Koszule