Baza firm

Ogłoszenia

Auto salon

Kino

Konkursy
Piątek, 19 lipca 2024 r.  Imieniny: Marcina, Wincentego

Potrącona dziewczynka na Boryńskiej

10.07.2024
Potrącona dziewczynka na Boryńskiej

Chwila nieuwagi przyczyną groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego z udziałem 10-latki. Dziewczynka wbiegła zza busa wprost pod nadjeżdżający samochód. Przypominamy o zakazach dotyczących pieszych, które obowiązują także w strefie zamieszkania.

Na ulicy Boryńskiej doszło do potrącenia 10-letniej dziewczynki.Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że dziewczynka wraz ze swoją mamą i siostrą była w jednym ze sklepów znajdujących się tuż przy trakcie. Kiedy siostra z matką wyszła już ze sklepu, 10-latka chcąc je dogonić, nie upewniła się, czy nadjeżdża samochód i wbiegła zza zaparkowanego obok busa wprost pod koła nadjeżdżającego opla. Poszkodowana dziewczynka przez zespół pogotowia ratunkowego zabrana została do szpitala.

Policjanci przypominają!

Strefa zamieszkania to obszar obejmujący drogi publiczne lub inne drogi, na którym obowiązują szczególne zasady ruchu drogowego, a wjazdy i wyjazdy oznaczone są odpowiednimi znakami drogowymi. To również miejsce, gdzie zgodnie z przepisami pieszy może korzystać z całej szerokości drogi i ma pierwszeństwo przed pojazdem oraz osobą poruszającą się przy użyciu urządzenia wspomagającego ruch. Prędkość dopuszczalna pojazdu lub zespołu pojazdów w strefie zamieszkania wynosi tylko 20 km/h. Nie jest to jednak miejsce, w którym powinniśmy zapominać o obowiązujących przepisach, bezpieczeństwie, a także szczególnej ostrożności.
 Aby dodać komentarz musisz się zalogować!

Nie masz konta? - zarejestruj się


NAJŚWIEŻSZE INFORMACJE

sonda

wszystkie

Za co doceniasz Żory?

newsletter

Chcesz być na bieżąco zapisz się!

Twój adres e-mail:

© 2006-2024 Fundacja Sztuka, Gazeta Żorska  |  e-mail: gazeta@gazetazorska.pl, portal@gazetazorska.pl           do góry ^
Industry Web Zarządzaj plikami "cookies"