Wczoraj około godziny 12:30 na drodze krajowej nr 81 w Żorach doszło do potrącenia pieszego na oznakowanym przejściu dla pieszych. Policjanci zatrzymali kierującemu prawo jazdy i wyjaśniają szczegółowe okoliczności zdarzenia.
Do zdarzenia doszło wczoraj około godziny 12:30. Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Żorach otrzymał zgłoszenie o potrąceniu pieszego na oznakowanym przejściu dla pieszych na Drodze Krajowej nr 81. Z przekazanych informacji wynikało, że zarówno kierowca, jak i poszkodowany znajdują się w rejonie jednej ze stacji paliw.
Na miejsce skierowany został patrol Wydziału Ruchu Drogowego. Policjanci zastali 85-letniego pieszego z urazem nogi oraz kierującego samochodem osobowym marki Opel. Z ustaleń mundurowych wynika, że do potrącenia doszło na oznakowanym przejściu dla pieszych.
Zarówno 81-letni kierujący, jak i 85-letni pieszy byli trzeźwi. Policjanci zatrzymali kierowcy prawo jazdy, natomiast poszkodowany został przetransportowany do szpitala, gdzie udzielona została mu pomoc medyczna.
Przejście dla pieszych to miejsce, w którym kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność i być przygotowani do zatrzymania pojazdu. Chwila nieuwagi może mieć poważne konsekwencje, zwłaszcza gdy uczestnikami zdarzenia są osoby starsze. Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o wzajemny szacunek, rozwagę i przestrzeganie przepisów, które każdego dnia mają realny wpływ na bezpieczeństwo na drogach.Policja Żory
Gazeta Żorska | e-mail: gazeta@gazetazorska.pl, portal@gazetazorska.pl do góry ^
Zarządzaj plikami "cookies"