Baza firm

Ogłoszenia

Auto salon

Kino

Konkursy
Niedziela, 19 maja 2024 r.  Imieniny: Kryspina, Piotra

Pomóż uzupełnić dane

22.10.2010

W tym roku obchodzimy 150-lecie sportu w Żorach. Jubileuszową datę wyznacza historyczny fakt urządzenia w 1860 roku zakładu gimnastycznego, na co z miejskiego skarbca ówcześni radni wyłożyli 40 talarów.

Rok później uczniowie w Żorach zaczęli regularnie uczęszczać na lekcje gimnastyki, które na stałe trafiły do szkolnych planów zajęć. Fakt ów poczytywany był w owych czasach za dowód nowatorskiego podejścia do edukacji i kultury fizycznej.

W najbliższy czwartek obchodom 150-lecia sportu w Żorach poświęcona będzie sesja Rady Miasta, po której w Scenie Na Starówce odbędzie się jubileuszowa uroczystość. Zapraszamy wszystkich, dla których sport w Żorach był i jest ważny. Początek - godz. 17.00.

Jubileuszowy rok obfituje w szereg imprez. Stał się również okazją do licznych publikacji historycznych, dotyczących naszych sportowców i ich osiągnięć. Poniżej publikujemy dane na ten temat, jakie do tej pory udało się zebrać pracownikom Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji i Żorskiego Centrum Organizacji Pozarządowych. Będziemy wdzięczni czytelnikom za wszelkie uwagi i informacje, które pomogą uzupełnić poniższy wykaz. Prosimy o telefon: 32 434 15 47 lub 434 17 51, czekamy na maile: mosir@mosir.zory.pl. a.
 


Komentarze:
~eko (2010-10-24 15:08:29)

pominęliście chyba Piotra Redzika - Tytan Żory


Aby dodać komentarz musisz się zalogować!

Nie masz konta? - zarejestruj się


POLECAMY RÓWNIEŻ
NAJŚWIEŻSZE INFORMACJE

sonda

wszystkie

Za co doceniasz Żory?

newsletter

Chcesz być na bieżąco zapisz się!

Twój adres e-mail:

© 2006-2024 Fundacja Sztuka, Gazeta Żorska  |  e-mail: gazeta@gazetazorska.pl, portal@gazetazorska.pl           do góry ^
Industry Web Zarządzaj plikami "cookies"