Baza firm

Ogłoszenia

Auto salon

Kino

Konkursy
Poniedziałek, 27 maja 2024 r.  Imieniny: Augustyna, Jana, Juliana

Pokonali mistrzów

15.09.2009
Pokonali mistrzów

Drużyna Gepardów dwukrotnie zwyciężyła w meczach z aktualnym Mistrzem Polski AMZ MKS-em Kutno w rundzie play off. Pierwszy mecz, 6 września, zakończył się wynikiem 9:2, drugi, 13 września - 7:0 dla drużyny z Żor.

W pierwszym meczu, Gepardy zdobyły punkty już na początku i kontrolowały grę do końca. Dobrą postawą popisał się Martin Kucera, który był pewnym zawodnikiem nie tylko w ataku, ale i w obronie. W drugim meczu, Gepardy w trzeciej zmianie odskoczyły nieco rywalom, zdobywając dwa punkty, po ładnym wybiciu hita Łukasza Brachy. W kolejnych zmianach, zawodnicy zagrali szybkimi autami z obydwu stron, a prawdziwy wiatr w żaglach poczuli w szóstej zmianie, w której zdobyli 5 punktów. W meczu bardzo dobrze w ataku wykazał się Ariel Rainko, który na pięć podejść na pałkę, cztery wykorzystał na wybicie płaskich piłek na zapole. Dzięki zwycięstwom, Gepardy dostały się do finału polskiej ekstraligi baseballu. Rozgrywki przebiegały pod pełną kontrolą żorskiej drużyny. W obydwu meczach na górce miotacza stał Michał Lisko, który wspomagany przez kolegów z drużyny, sprawował sie tam znakomicie. W finale, toczonym do trzech zwycięstw, Gepardy zmierzą się z Demonami z Miejskiej Górki, które zapewniły sobie awans do finału, wygrywając w rundzie play off z Silesią Rybnik 11:1 i 8:4. Drużyny spotkają się 19 i 20 września w Miejskiej Górce, a 26 i w razie potrzeby 27 września w Żorach, na boisku przy ulicy Minimalnej. Drużyna prowadzona przez Arkadiusza Żurkowskiego na pewno łatwo się nie podda i powalczy z trudnym przeciwnikiem, jakim są Demony. Przypomnijmy, że w zeszłym roku Gepardy, jako beniaminek Ekstraligi, zdobyły już srebrne medale i mają szanse na poprawienie wyniku. Demony w tym roku już dwukrotnie pokonały żorską ekipę, więc zapowiadają się ciekawe, acz trudne mecze dla Gepardów.

 

Skład: MICHAŁ LISKO, MARTIN KUĆERA, JAKUB KAPLAN, MECH VLADIMIR, GRZEGORZ MOTAS, ARIEL RAINKO, ARKADIUSZ BURAK, ŁUKASZ BRACHA, MARIUSZ PAPROCKI, JAKUB GARBACZ, JULIAN ROTTER, SZYMON BRACHA, MAKSYMILIAN MARKULAK, MIŁOSZ PAPROCKI, TOMASZ HAŁUCHA, MATEUSZ PAWLASZCZYK, ARKADIUSZ ŻURKOWSKI, JINDRICH NOVAK. Info: Gepardy (red. pc)

 

 

 

 

 


Komentarze:
~genio (2009-09-15 14:35:45)

kto jest autorem zdjęc?

~... (2009-09-15 14:40:08)

rusz głowa, mistrzu...

~zyta (2009-09-15 14:45:09)

Jacieeee, co wyście się tak do tych zdjęć przyczepili? Sfrustrowani, niedoszli fotograficy czy co?


Aby dodać komentarz musisz się zalogować!

Nie masz konta? - zarejestruj się


POLECAMY RÓWNIEŻ
NAJŚWIEŻSZE INFORMACJE

sonda

wszystkie

Za co doceniasz Żory?

newsletter

Chcesz być na bieżąco zapisz się!

Twój adres e-mail:

© 2006-2024 Fundacja Sztuka, Gazeta Żorska  |  e-mail: gazeta@gazetazorska.pl, portal@gazetazorska.pl           do góry ^
Industry Web Zarządzaj plikami "cookies"