Wtorek, 23 kwietnia 2024 r.  Imieniny: Jerzego, Wojciecha

Pogrom w meczu na szczycie

12.11.2013

Na deser rozgrywek sezonu 2013 pozostał mecz Maratu z MaxBudem. Hit kolejki zapowiadał się ciekawie. Na zapowiedziach się skończyło.

MaxBud rozgromił Marat 8:0. Jak na mecz mistrza i wicemistrza - wynik bardzo wysoki. Początek meczu, to przewaga gospodarzy, drużyny Maratu, która zepchnęła gości do głębokiej defensywy. Wydawało się, że gospodarze zmiotą przeciwników z boiska, ale ofiarne interwencje obrońców gości i ich bramkarza ustrzegły ich przed stratą gola. MaxBud przeczekał nawałnicę nie tracąc bramki i po około 20 minutach przeprowadził kontrę zakończoną strzeleniem pięknego gola zza pola karnego. Piłka ugrzęzła w okienku bramki Maratu. Stracony gol jeszcze bardziej ich rozzłościł - atakowali dalej atakowali przez co nadziewali się na kontry, po których zawodnicy MaxBudu dwukrotnie skierowali piłkę do siatki, marnując przy okazji jeszcze kilka znakomitych sytuacji. Do przerwy - 3:0 dla MaxBudu. Po przerwie zawodnicy Maratu wyszli na boisko bez przekonania i bez walki poddali się tracąc jeszcze pięć bramek.

Tuż za tą dwójką, na trzecim miejscu uplasował się FC Morgan, który wygrał z Baranowicami 7:2. Status z poprzedniego sezonu został zachowany i drużyny zameldowały się na tych samych miejscach.

Czwarte miejsce - dla Artechu, który w tej kolejce pauzował. Old Starsi, wygrywając z RKP 7:2, zapewnili sobie  pierwszoligowy byt. Najważniejsza jednak była wygrana Old Starsów z Rodbudem na ich boisku.

Na miejscu piątym uplasował się Meksyk, który pokonał Kodę 3:0. Jest to najwyższe miejsce jak dotychczas drużyny Meksyku. W ostatnim meczu Rodbud pokonał FC Żory 3:2, ale był to gorzki smak zwycięstwa. Drużyna ta spadła do drugiej ligi.

Do rozegrania pozostał jeszcze mecz barażowy, który zostanie rozegrany w najbliższą niedzielę, a jego stawką jest awans do pierwszej ligi. Zagrają w nim drużyny Czarnych Fidosów i KS Boguszowice.

Info: LigaR.