Baza firm

Ogłoszenia

Auto salon

Kino

Konkursy
Niedziela, 19 maja 2024 r.  Imieniny: Kryspina, Piotra

Po sąsiedzku: Już wkrótce BIEG PAWŁOWICKI

27.07.2017
Po sąsiedzku: Już wkrótce BIEG PAWŁOWICKI

W ostatnią niedzielę wakacji, 27 sierpnia, po raz trzeci w parku prof. Stanisława Pisarka w Pawłowicach przy ul. Zjednoczenia odbędzie się Bieg Pawłowicki. To duża, plenerowa impreza, która z roku na rok cieszy się coraz większym powodzeniem. W ramach zawodów odbywa się bieg Dzieci i Młodzieży (DiM), Bieg Główny na 5 km oraz Sztafeta Samorządowców i Przedsiębiorców.

Trasa biegu DiM oraz sztafeta prowadzi zacienionymi alejkami pawłowickiego parku. Dzieci rozpoczną zawody w samo południe. Najmłodsi uczestnicy (rocznik 2012 i młodsi) mogą biec za rękę z rodzicami i opiekunami. Zgłoszenia należy złożyć w dniu zawodów do godziny 11.45 w biurze zawodów. Formularze już teraz można pobrać w urzędzie gminy i Gminnym Ośrodku Sportu. Będą również dostępne w dniu zawodów, jednak pakiety startowe w postaci koszulki i medalu są przewidziane dla pierwszych 300 osób, dlatego lepiej nie zwlekać. Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach otrzymają pamiątkowe statuetki i nagrody. Udział w biegu DiM jest bezpłatny!  

W tym roku limit zawodników w Biegu Głównym wynosi 500 osób i prawie 350 miejsc jest już zarezerwowanych. Kto jeszcze nie znalazł się na liście, powinien się pośpieszyć. Do końca lipca wpisowe to tylko 20 zł. Trasa biegu poprowadzi ulicami gminy, a start zaplanowany jest na godzinę 14.00. Linia startu i mety będzie znajdować się przy parku, u wylotu na ul. Zjednoczenia. Zawodnikiem może być każdy, kto ukończył 16 lat. Oczywiście osoby niepełnoletnie muszą posiadać stosowną zgodę rodzica lub opiekuna. Na trasie biegu mile widziani są również młodsi zawodnicy (12 do 15 lat), pod warunkiem, że na trasie biegu, przed i po biegu będą pod opieką osoby pełnoletniej.

Wiele sprawdzonych rozwiązań będzie wykorzystanych po raz kolejny. Rozgrzewkę dla zawodników biegnących na 5 km poprowadzi Bożena Krosny, posiłek dla biegaczy w lekkiej,  zdrowej,  sałatkowej wersji przygotuje firma UNIWAR z produktów dostarczonych od lokalnych sprzedawców. Medale i statuetki tym razem będą wykonane z kamienia wapiennego (w ubiegłym roku dominowało szkło, a rok wcześniej – węgiel).  
Trzecią konkurencją w ramach Biegu Pawłowickiego jest Sztafeta Samorządowców i Przedsiębiorców 4x350 m. Wystartuje ona o godzinie 15.00. Czteroosobowe drużyny mogą zgłaszać instytucje samorządowe i firmy. Rejestracja sztafet ruszyła 1 czerwca, a zgłoszenia są przyjmowanie w kasie Gminnego Ośrodka Sportu w Pawłowicach. Udział w sztafecie jest bezpłatny.   

Warto podkreślić, że cała impreza jest organizowana głównie dzięki sponsorom. Co roku Bieg Pawłowicki cieszy się ich wyjątkową szczodrością, którzy chętnie włączają się w  wydarzenie oferując pomoc finansową, zakup nagród, poczęstunku i pakietów dla zawodników oraz innych atrakcji, z których korzystają wszyscy obecni w parku. Lista sponsorów ciągle jest otwarta.

Z regulaminem i trasami biegu można zapoznać się na stronie internetowej www.pawlowice.pl w zakładce Bieg Pawłowicki. Jest również prowadzony fanpage na Facebooku.
Organizatorem Biegu Pawłowickiego jest Gmina Pawłowice wraz z Gminnym Ośrodkiem Sportu w Pawłowicach, Sekcją Biegaczy Runteam Pawłowice oraz firmą Carbo Asecura S.A. – sponsorem biegu Dzieci i Młodzieży.

Info. UGAby dodać komentarz musisz się zalogować!

Nie masz konta? - zarejestruj się


POLECAMY RÓWNIEŻ
NAJŚWIEŻSZE INFORMACJE

sonda

wszystkie

Za co doceniasz Żory?

newsletter

Chcesz być na bieżąco zapisz się!

Twój adres e-mail:

© 2006-2024 Fundacja Sztuka, Gazeta Żorska  |  e-mail: gazeta@gazetazorska.pl, portal@gazetazorska.pl           do góry ^
Industry Web Zarządzaj plikami "cookies"