Baza firm

Ogłoszenia

Auto salon

Kino

Konkursy
Niedziela, 19 maja 2024 r.  Imieniny: Kryspina, Piotra

Piłkarska halówka Ligi ROW

03.02.2014
Piłkarska halówka Ligi ROW

FC Żory musiał uznać wyższość Kody System. Zwyciężył MaxBud Wielopole.

W  niedzielę 2 lutego w sali ZSE-U w Rybniku odbył się kolejny Turniej Halowy rozgrywany jako IV Memoriał im. Stefana Śliwy. Do rozgrywek zgłosiło się 20 drużyn: Amanis Pub Nowiny, Dżoga Team Ochojec, Dżonsony, FC Habrova, FC Morgan Chwałowice, FC Żory, Felgus Meksyk, Futsal Team Wisager, Koda System Rybnik, KS Boguszowice, KS Rybówka, Lubar Buzowice, Marat Rybnik, MaxBud Wielopole, Rodbud Piaski, RowRyb, Sędziowie, Sokół Chwałęcice, Solszyb Chwałowice, ZRB Noster.

Drużyny zostały podzielone na 4 grupy po 5 drużyn. Rozgrywki miały bardzo emocjonujący przebieg, w którym nie zabrakło zaskakujących wyników. W całym turnieju, tylko dwie drużyny nie strzeliły ani jednej bramki – Amanis Pub Nowiny i Lubar Buzowice.

W grupie A już w fazie grupowej swoje zmagania zakończyła faworyzowana drużyna Rodbudu, która odpadła z turnieju kosztem drużyn z Żor i Rybówki, co należy uznać za sporą niespodziankę. Sensacyjnie zakończyły się zmagania w grupie B. Zwycięzca poprzedniej edycji, jeden z faworytów turnieju zespół Maratu zajął dopiero 4 miejsce w swojej grupie i pożegnał się z rozgrywkami. Do dalszej fazy rozgrywek awansowały drużyny ZRB Noster i Koda System. Również nieoczekiwanym rozstrzygnięciem swoje zmagania zakończyła Grupa C. Awans uzyskała drużyna Futsal Team Wisager i Felgus Meksyk, a z rozgrywkami pożegnał się zespół FC Morgan Chwałowice, który jak zwykle upatrywany był w gronie faworytów. W Grupie D bez niespodzianek. Awans MaxBudu i drużyny Sędziów.

Ćwierćfinały rozpoczęły się od niespodzianki. Drużyna FC Żory musiała uznać wyższość zespołu Kody System, który tym samym awansował do półfinału. Skromnym zwycięstwem ZRB Noster zakończył się mecz z KS Rybówka. Futsal Team Wisager wysoko pokonał Sędziów i jako trzecia drużyna awansował do półfinału. W ostatnim meczu MaxBud Wielopole pokonał Felgus Meksyk. Te drużyny w poprzednich latach również wpadały na siebie. W meczu półfinałowym drużyna Koda System nie sprostała gościom z Jastrzębia, którzy zaprawieni są w rozgrywkach halowych, ulegając 0:2 i tym samym Futsal Team Wisager został pierwszym finalistą. W drugim meczu półfinałowym górą MaxBud, który powoli z meczu na mecz rozkręcał się. Na początku to ZRB Noster wyszedł na prowadzenie, jednak w dalszej części meczu już im tak dobrze nie szło i przegrali z MaxBudem 1:4.

Mecz o trzecie miejsce zakończył się wygraną drużyny Koda System 2:0. Dwie stracone bramki pogrążyły ZRB Noster, który zajął tak nielubiane przez sportowców 4 miejsce. Mecz finałowy był emocjonującym widowiskiem. MaxBud dobrze go rozpoczął strzelając bramkę. Takim wynikiem zakończyła się pierwsza część spotkania. Po zmianie stron Futsal Team wyrównuje i jest 1:1. Źle zagraną piłkę przez jednego z zawodników Wisagera przejmuje zawodnik MaxBudu i pakuje ją do pustej bramki. Jest 2:1 dla MaxBudu. Zawodnicy Wisagera rzucają się do ataków i nadziewają się na kontrę, i jest 3:1. Takim wynikiem kończy się mecz. Zwycięzcą turnieju zostaje MaxBud Wielopole.

Więcej można znaleźć na stronach www.ligspace.ligarow.pl, www.ligarow.futbolowo.pl oraz na forum www.forum.habrova.pl

Już za chwilę ruszą zapisy do nowego sezonu 2014. Prosimy o śledzenie tych stron i zgłaszanie się do rozgrywek. Serdecznie zapraszamy.

Info: Liga

Na zdj. Zwycięski MaxBud Wielopole


 


 Aby dodać komentarz musisz się zalogować!

Nie masz konta? - zarejestruj się


POLECAMY RÓWNIEŻ
NAJŚWIEŻSZE INFORMACJE

sonda

wszystkie

Za co doceniasz Żory?

newsletter

Chcesz być na bieżąco zapisz się!

Twój adres e-mail:

© 2006-2024 Fundacja Sztuka, Gazeta Żorska  |  e-mail: gazeta@gazetazorska.pl, portal@gazetazorska.pl           do góry ^
Industry Web Zarządzaj plikami "cookies"