Baza firm

Ogłoszenia

Auto salon

Kino

Konkursy
Poniedziałek, 27 czerwca 2022 r.  Imieniny: Cyryla, Władysława

Piknik Literacki na 750. urodziny Miasta Żory

20.06.2022

Biblioteka zaprasza na Piknik Literacki z okazji 750. urodzin Miasta Żory, 25 czerwca, od 12:00 do 19:00 w Letniej Czytelni.

Przed biblioteką będzie można spotkać Karolinę Hejmanowską, autorkę książek dla młodzieży, Michała Śmielaka, pisarza, którego ulubionymi gatunkami są sensacja, thiller i fantasy, a także Magdalenę Dziedziak-Wawro, autorkę książek: „Alfabet szczęścia z coachingiem w tle i kotem na kolanach” oraz „Opowieści Szczęścia. 50 lekcji dobrostanu”, która poprowadzi również warsztat "Szczęścia można się nauczyć". Piknik rozpocznie się od czerpania papieru pod okiem Pracowni Kalander, która zaprezentuje zabytkowe urządzenia, zdradzi tajniki pięknego pisania gęsim piórem w mini skryptorium oraz zachęci do odbijania prawdziwych pieczęci lakowych, a trochę później będzie można dowiedzieć się jak szybko czytać w trakcie otwartej lekcji Szkoły Językowej Be-Best. W godzinach 12:00-19:00, czyli w trakcie trwania pikniku zaprosimy też do sprawdzenia się w pisaniu na maszynie, tworzenia kreatywnych zakładek, wymiany książkowej, fotosesji i zabaw podwórkowych.

Wydarzenia główne:
12:00 - 16:00  Warsztat czerpania papieru (Pracownia Kalander)
13:00 - 14:00  Spotkanie z Karoliną Hejmanowską, autorką książek dla młodzieży o młodzieży
14:00 - 15:00  Nauka szybkiego czytania - lekcja otwarta (Szkoła Językowa Be-Best)
15:00 - 16:00  Spotkanie z Magdaleną Dziedziak-Wawro, autorką książek, psychologiem, coachem
16:00 - 18:00  Warsztat "Szczęścia można się nauczyć" (Magdalena Dziedziak-Wawro)
17:00 - 19:00  Spotkanie z Michałem Śmielakiem, autorem książek sensacyjnych, thrillerów i fantasy

Wydarzenia towarzyszące 12:00 - 19:00:
- Mistrz pisania na maszynie
- Warsztat tworzenia zakładek do książek
- Wymiana książek
- Fotosesja z książką
- Zabawy podwórkowe
- Strefa Zabaw dla najmłodszych

BIO:

MAGDALENA DZIEDZIAK-WAWRO Psycholog, coach, specjalista ds. zarządzania zasobami ludzkimi, autorka i realizatorka warsztatów i treningów umiejętności społecznych. Na co dzień psycholog szkolny i wykładowca akademicki Uniwersytetu SWPS (wydział zamiejscowy w Katowicach). Autorka książek: „Alfabet szczęścia z coachingiem w tle i kotem na kolanach”, Katowice 2018, Wydawnictwo KOS oraz oraz „Opowieści Szczęścia. 50 lekcji dobrostanu” , Jaworzno, 2020, Wydawnictwo Magdalena Dziedziak-wawro Positive Life. Właścicielka firmy: Magdalena Dziedziak – Wawro Positive Life, której celem jest towarzyszenie ludziom w budowaniu ich dobrostanu, by mogli żyć pełnią życia, w takich warunkach i okolicznościach w jakich właśnie są, zmieniając to, co zmienić można i akceptując to, czego zmienić się nie da. Propagatorka arystotelesowskiej myśli, że szczęście zależy o nas samych, pasjonatka psychologii pozytywnej, miłośniczka kotów, pisząca o nich wiersze, które były nagradzane przez lobby kociarzy.

KAROLINA HEJMANOWSKA jest pisarką mieszkającą w Żorach, pochodzącą z Jastrzębia-Zdroju. We wrześniu 2020 roku ukazała się I część jej debiutanckiej powieści pt. "Adres w sercu", której akcja osadzona jest w latach 90. XX wieku (przynajmniej większa część). Natomiast premiera II części miała miejsce pod koniec stycznia 2021 roku. Na kolejną książkę nie trzeba było długo czekać. W kwietniu 2022 roku ukazała się jej najnowsza powieść "Miłość w rytmie Punk Rocka". Książka to historia o pragnieniu bliskości, zdradzie, samotności, zdradzie i samotności, która boli najbardziej, gdy jest się nastolatkiem. Czy Julii i Aleksowi uda się przekroczyć barierę własnych lęków i udowodnić, że prawdziwa miłość jest silniejsza niż społęczne konwenanse?

Co czytam? Oj... sporo tego jest. :) Literaturę z zakresu psychologii, bardzo lubię książki o tematyce uzależnień (z naciskiem na narkomanię), reportaże (np. na temat więziennictwa), interesuje mnie historia (okres II wojny światowej i PRL-u), thrillery, kryminały, a do tego wszystkiego romanse! :) Tak dla równowagi. ;) Jedyne gatunki, które omijam szerokim łukiem to horror i fantastyka. Po książki tego typu nigdy nie sięgam. W zasadzie moja twórczość to miks tego, co czytam. / Karolina Hejmanowska

Autorka tworzy również krótsze formy tekstu - recenzuje albumy muzyczne np. The Bill - "Początek końca", Łzy - "Nie czekaj na jutro",

MICHAŁ ŚMIELAK mieszka w Sandomierzu, mieście z największą ilością zabójstw na metr kwadratowy, zatem przesiąkł zbrodnią do szpiku kości. Laureat konkursu wydawnictwa Fabryka Słów pt. „Gladiatorzy”, co poskutkowało wydaniem opowiadania w antologii konkursowej z największymi autorami fantasy w Polsce. Zadebiutował 18 marca 2021 roku powieścią kryminalną pt. „Znachor” rozpoczynającą cykl „Inkwizytor”. Do tej pory spod ręki autora wyszły następujące książki: „Znachor” (2021). „Wnyki” (2021), „Inkwizytor”(2022). Czytelnik może spodziewać się po autorze głównie kolejnych kryminałów i thrillerów, gdyż ten zaczynając pisać jakąkolwiek nową książkę szybko wypełnia ją trupami niezależnie od początkowego założenia. Prywatnie spełniony ojciec i mąż. Miłośnik rekonstrukcji historycznej, wcielający się w rolę sarmaty, reżyser i wykonawca widowisk ogniowych i historycznych wraz z Teatrem Ognia „Bohema”.

Info. MBPAby dodać komentarz musisz się zalogować!

Nie masz konta? - zarejestruj się


NAJŚWIEŻSZE INFORMACJE

sonda

wszystkie

Za co doceniasz Żory?

newsletter

Chcesz być na bieżąco zapisz się!

Twój adres e-mail:

© 2006-2022 Fundacja Sztuka, Gazeta Żorska  |  e-mail: gazeta@gazetazorska.pl, portal@gazetazorska.pl           do góry ^
Industry Web Zarządzaj plikami "cookies"