Baza firm

Ogłoszenia

Auto salon

Kino

Konkursy
Niedziela, 19 maja 2024 r.  Imieniny: Kryspina, Piotra

Pieśni pasyjne zabrzmią w Żorach. Międzynarodowe koncerty już 24. i 25 marca

16.03.2023

Dwa kościoły, dwa dni doskonałej muzyki i cztery wspaniałe chóry – tak w liczbach przedstawić można nową inicjatywę na kulturalnej mapie naszego miasta! Już 24. i 25 marca odbędzie się pierwszy Ekumeniczny Koncert Muzyki Pokutnej i Pasyjnej w Żorach. 

Przez lata pieśni pasyjne rozbrzmiewały w naszym mieście podczas Ogólnopolskiego Przeglądu Chórów Kościelnych Pieśni Pokutnej i Pasyjnej. Teraz przepiękne pieśni pokutne i pasyjne zaprezentowane zostaną w nowym, międzynarodowym wymiarze.

Pierwsza edycja Ekumenicznego Koncertu Muzyki Pokutnej i Pasyjnej w Żorach odbędzie się 24. i 25 marca br.

W piątek, 24 marca o godz. 17:00 w kościele Ewangelicko-Augsburskim przy ul. Osińskiej 4 odbędzie się koncert inauguracyjny. Wystąpią: Wyższobramski Chór Kameralny Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Cieszynie pod dyrekcją Piotra Sikory oraz Chór Mieszany Katedry Wawelskiej pod dyrekcją Andrzeja Korzeniowskiego.

W sobotę, 25 marca  koncert odbędzie się w kościele parafii pw. św. ap. Filipa i Jakuba w Żorach. O godz. 17:00 wystąpią Chór mieszany „HRON” ze Słowacji pod dyrekcją Petera Bibzy, a po nim Zespół Śpiewaków Miasta Katowice „Camerata Silesia” pod dyrekcją Anny Szostak. Wstęp na koncerty jest bezpłatny!

Ambasadorem I Ekumenicznego Koncertu Muzyki Pokutnej i Pasyjnej w Żorach jest Senator RP Ewa Gawęda, a patronat honorowy nad imprezą objęli: prof. dr hab. Piotr Gliński – Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego,  Jakub Chełstowski – Marszałek Województwa Śląskiego, Waldemar Socha – Prezydent Miasta Żory, ks. dr Wiktor Skworc – Arcybiskup Metropolita Katowicki, ks. bp. dr Marian Niemiec – Zwierzchnik Diecezji Katowickiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego.

Wstęp jest bezpłatny! Transmisję na żywo z koncertu będzie można oglądać na stronie internetowej TV Żory.

Szczegółowe informacje dostępne na stronie pasyjne.zory.pl.

Źródło: UM ŻoryAby dodać komentarz musisz się zalogować!

Nie masz konta? - zarejestruj się


© 2006-2024 Fundacja Sztuka, Gazeta Żorska  |  e-mail: gazeta@gazetazorska.pl, portal@gazetazorska.pl           do góry ^
Industry Web Zarządzaj plikami "cookies"