Baza firm

Ogłoszenia

Auto salon

Kino

Konkursy
Piątek, 19 lipca 2024 r.  Imieniny: Marcina, Wincentego

Pierwszy mecze nowego sezonu RALP

04.04.2012
Pierwszy mecze nowego sezonu RALP

Po „śnie zimowym” wznowiła rozgrywki Rybnicka Amatorska Liga Piłkarska ROW. Na starcie nowego sezonu stanęły 22 drużyny podzielone na dwie ligi zrzeszające w sumie 504 zawodników. Wszystkie zaplanowane na ten weekend mecze odbyły się, co należy uznać za sukces, mając na uwadze panującą aurę. Sprawdź jak spisały się żorskie zespoły.

W 11 rozegranych meczach padło 55 bramek, co jak łatwo obliczyć daje 5 bramek na mecz. Gospodarze wygrali 5 spotkań, 4 spotkania padły łupem gości, a w 2 padł wynik remisowy.
W hicie pierwszej  kolejki 1 ligi spotkały się drużyny Victorii oraz Maratu. Czwarta drużyna poprzedniego sezonu Victoria, nie dała rady mistrzowi Ligi Maratowi ulegając 1 : 5. Wysokie i niespodziewane zwycięstwo odniósł Rymer Niedobczyce, który odprawił z bagażem 5 bramek gości z FC Żory. Wicemistrz Ligi i zdobywca Pucharu, zespół FC Morgan Chwałowice (były AP Instal), bez większych problemów wygrał z FC Basseno 3 : 0. Zacięte spotkanie obejrzeli kibice na Piaskach, gdzie beniaminek 1 ligi Rodbud podejmował drużynę MaxBudu. Zwycięsko z tej potyczki wyszli zaprawieni w pierwszoligowych bojach zawodnicy gości, wygrywając 2 : 1. Drugi z beniaminków, drużyna Old Stars wygrała z Meksykiem 5 : 3, choć w pewnym momencie był wynik remisowy. W ostatnim meczu 1 ligi, drużyna Centrum po 1 połowie prowadziła 2 : 0 z trzecim beniaminkiem, z zespołem Amatora, jednak nie zdołała dowieść korzystnego wyniku do końca i musiała zadowolić się 1 punktem, remisując 2 : 2.
W 2 lidze na uwagę zasługuje wynik Dżonsonów, którzy pokonali RowRyb 6 : 0 i głośno zapowiadają włączenie się w tym sezonie do walki o awans do 1 ligi. Remisowo zakończyły się derby Żor, gdzie spadkowicz z 1 ligi, zespół FC Baranowice zremisował 2 : 2 z Continentalem. Do dużej niespodzianki doszło w derbach Chwałowic. Faworyzowany zespół Solszybu (spadkowicz z 1 ligi), wzmocniony zawodnikami Vikinga (rozpadł się), uległ 2 : 4 FC Chwałowice. Trzy punkty zainkasował RKP pokonując Lubar 4 : 2. Zawodnicy gości liczyli na dobry wynik po wygranym sparingu z pierwszoligowcem, a tu spotkał ich zimny prysznic. W ostatnim meczu 2 ligi, drużyna Habrovej, która, jak co roku myśli o awansie, wygrała z Iskrą 3 : 1.
Teraz czeka nas przerwa świąteczna. Wszystkim drużynom, zawodnikom, kibicom w imieniu swoim i Zarządu Ligi składam świąteczne życzenia zdrowych, radosnych i spokojnych Świąt Wielkiej Nocy, smacznego jajka, mokrego dyngusa, a także odpoczynku w rodzinnym gronie.
Więcej informacji można znaleźć na www.ligarow.pl oraz na www.forum.habrova.pl INFO: Tomasz KowalczukAby dodać komentarz musisz się zalogować!

Nie masz konta? - zarejestruj się


NAJŚWIEŻSZE INFORMACJE

sonda

wszystkie

Za co doceniasz Żory?

newsletter

Chcesz być na bieżąco zapisz się!

Twój adres e-mail:

© 2006-2024 Fundacja Sztuka, Gazeta Żorska  |  e-mail: gazeta@gazetazorska.pl, portal@gazetazorska.pl           do góry ^
Industry Web Zarządzaj plikami "cookies"