Baza firm

Ogłoszenia

Auto salon

Kino

Konkursy
Piątek, 22 września 2023 r.  Imieniny: Maurycego, Tomasza

Pędził bimber, wybuchł pożar

15.11.2022

Kilka dni temu mundurowi zostali wezwani do pożaru mieszkania na jednym z żorskich osiedli. Na szczęście akcja ratownicza, w której udział brały 4 zastępy strażaków, zakończyła się bez osób poszkodowanych.

Kryminalni ustalili, że w kuchni, w której pożar znalazł swoje źródło, mężczyzna wytwarzał nielegalnie alkohol. Na miejscu zabezpieczyli sprzęt do pędzenia bimbru i 43 litry gotowego wyrobu. Lokator twierdził, że wszystko, co wyprodukował, zużywa wyłącznie na własne potrzeby do celów technicznych. Podczas przeszukania mieszkania policjanci ujawnili również wiele litrów zacieru służącego do przygotowania alkoholu i prawie 5 tys. sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy.

Ustawa o wyrobie alkoholu etylowego i wytwarzaniu wyrobów tytoniowych przewiduje sankcje karne. Za wytwarzanie alkoholu etylowego bez wymaganego wpisu do rejestrów grozi kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do roku. Jeśli wytwarzany alkohol jest znacznej wartości, produkująca go osoba może zostać również ukarana grzywną, karą ograniczenia wolności albo karą do 2 lat pozbawienia wolności. Natomiast uczynienie stałego źródła dochodu z domowego wytwarzania alkoholu etylowego grozi jeszcze surowszą karą — pozbawieniem wolności do lat 3.
Za nieumyślne spowodowanie zdarzenia, które zagroziło życiu lub zdrowiu wielu osób albo mieniu w wielkich rozmiarach, mające postać pożaru, grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KMP ŻoryAby dodać komentarz musisz się zalogować!

Nie masz konta? - zarejestruj się


NAJŚWIEŻSZE INFORMACJE

sonda

wszystkie

Za co doceniasz Żory?

newsletter

Chcesz być na bieżąco zapisz się!

Twój adres e-mail:

© 2006-2023 Fundacja Sztuka, Gazeta Żorska  |  e-mail: gazeta@gazetazorska.pl, portal@gazetazorska.pl           do góry ^
Industry Web Zarządzaj plikami "cookies"