Baza firm

Ogłoszenia

Auto salon

Kino

Konkursy
Piątek, 09 grudnia 2022 r.  Imieniny: Leokadii, Wiesława

Oto muzyka, którą usłyszymy podczas pokazów nowej fontanny

24.11.2022

Nowa fontanna na Rynku nie tylko będzie zapewniała ochłodę w ciepłe dni i upiększała przestrzeń Starówki, ale także zachwyci mieszkańców widowiskowymi pokazami, łączącymi wodę, światło i dźwięk. Mieszkańcy w głosowaniu wybrali pięć utworów, które będą towarzyszyły tym pokazom.

W internetowej ankiecie mieszkańcy oddali w sumie 827 głosów. Spośród dziesięciu propozycji, pięć z największą liczbą głosów posłuży do stworzenia pokazów, które w określonych godzinach będzie można podziwiać na żorskim Rynku.

Najwięcej głosów, bo aż 461 - otrzymał „Marsz Imperialny” Johna Wiliamsa, czyli ścieżka dźwiękowa filmu Gwiezdne Wojny. Drugie miejsce zajęły  „Cztery pory roku – Wiosna”  Antonio Vivaldiego – 393 głosy. Wybrane zostały także: utwór „Zacznij od Bacha” Zbigniewa Wodeckiego (263 głosy), „Oda do radości” Ludwiga van Beethovena (261 głosów) oraz „Rydwany Ognia” Vangelisa (221 głosów).

Z osobami, które zgłosiły zwycięskie propozycje skontaktują się pracownicy Wydziału Promocji, Kultury i Sportu Urzędu Miasta, by przekazać im pamiątkowe miejskie gadżety.  

Przypomnijmy, że fontannę tworzyła będzie podziemna betonowa niecka, przykryta płytami kamiennymi. Tryskającej wodzie towarzyszyć będą efekty dźwiękowe i świetlne, tworzące ciekawe pokazy. W pobliżu fontanny pojawią się elementy małej architektury, m.in. granitowe siedziska. Wykonawcą robót wyłonionym w procedurze przetargowej jest firma HLS System. Sp. z o.o. z siedzibą w Żorach. Zadanie jest finansowane w ramach pożyczki rewitalizacyjnej na realizację projektu inwestycyjnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020. Wartość inwestycji wyniesie 3 895 380,52 zł.

Źródło: UM ŻoryAby dodać komentarz musisz się zalogować!

Nie masz konta? - zarejestruj się


NAJŚWIEŻSZE INFORMACJE

sonda

wszystkie

Za co doceniasz Żory?

newsletter

Chcesz być na bieżąco zapisz się!

Twój adres e-mail:

© 2006-2022 Fundacja Sztuka, Gazeta Żorska  |  e-mail: gazeta@gazetazorska.pl, portal@gazetazorska.pl           do góry ^
Industry Web Zarządzaj plikami "cookies"