Baza firm

Ogłoszenia

Auto salon

Kino

Konkursy
Niedziela, 19 maja 2024 r.  Imieniny: Kryspina, Piotra

Olimpiady Specjalne w Turcji

29.04.2010
Olimpiady Specjalne w Turcji

Drużyna Olimpiad Specjalnych reprezentowała nasz kraj podczas Europejskiego Turnieju Piłki Nożnej Drużyn Zunifikowanych w tureckim Istambule od 21 do 25 kwietnia. W turnieju rywalizowało ze sobą 14 drużyn narodowych Olimpiad Specjalnych z całej Europy.

Drużynę tworzyło ośmiu zawodników z Oddziału Regionalnego Śląskie z Sekcji Terenowej Koniczynka „Żory” i dwóch z Oddziału Regionalnego Lubelskie.
Przed wyjazdem zespół spotkał się 20 kwietnia w Warszawie, gdzie po przygotowaniach organizacyjnych i przymiarce sprzętu sportowego z niepokojem oczekiwał informacji z lotniska o wznowieniu lotów samolotów, które zostały odwołane ze względu na pył z wulkanu islandzkiego.
21 kwietnia ogłoszono wznowienie lotów i zespół mógł wylecieć do Turcji.


Po przylocie do Istambułu organizatorzy zakwaterowali drużynę w hotelu w Silivri nad Morzem Marmara. W czwartek rozpoczęły się gry obserwowane, w których reprezentacja Olimpiad Specjalnych Polska uzyskała wyniki:
- 2 – 0 z Olimpiady Specjalne Węgry,
- 1 – 2 z Olimpiady Specjalne Rumunia,
- 0 – 0 z Olimpiady Specjalne Turcja I
Została zakwalifikowana do najsilniejszej grupy sprawnościowej A, w której rywalizowało sześć ekip – Turcja I, Uzbekistan, Azerbejdżan, Francja, Rosja i Polska. W pozostałych dwóch grupach rywalizowały: Belgia, Wielka Brytania, Grecja, Węgry, Włochy, Czarnogóra, Rumunia, Turcja II.
Wieczorem w czwartek odbyła się Ceremonia Otwarcia w centrum Silivri, gdzie oprócz przemarszu ulicami, prezentacji ekip, przemówień organizatorów i oficjeli zaprezentowano bogaty program artystyczny.


W piątek na miejscowym Stadionie odbył się Międzynarodowy Dziecięcy Festiwal, w którym wzięło udział kilka tysięcy dzieci i młodzieży oraz wszystkie ekipy Turnieju, które uczestniczyły w uroczystym przemarszu.
Po południu rozpoczęły się gry finałowe. Wyniki uzyskane przez reprezentację Olimpiad Specjalnych Polska:
- 0 – 0 z Olimpiady Specjalne Azerbejdżan,
- 0 – 1 z Olimpiady Specjalne Uzbekistan,
- 1 – 1 z Olimpiady Specjalne Francja,
a w sobotę:
- 1 – 1 z Olimpiady Specjalne Rosja,
- 0 – 2 z Olimpiady Specjalne Turcja I.
Ostatecznie Drużyna Olimpiad Specjalnych Polska zajęła w grupie A piąte miejsce. Zwycięstwo w tej grupie odniosła drużyna Turcji I.


Uroczyste zakończenie turnieju odbyło się również na miejscowym stadionie przy udziale licznie zgromadzonej miejscowej młodzieży.
Wieczorem w hotelu odbyła się uroczysta gala z wręczeniem upominków dla wszystkich zawodników drużyn, organizatorów i wolontariuszy.
W niedzielę w godzinach południowych drużyna wyleciała z Istambułu do Polski, gdzie na lotnisku Okęcie została powitana przez Małgorzatę Strzałkowską z Biura Narodowego Olimpiad Specjalnych w Warszawie.


Drużynę Piłki Nożnej Zunifikowanej Olimpiad Specjalnych Polska reprezentowali zawodnicy: Grzegorz Siwiecki, Dariusz Smektała, Tomasz Kolarczyk, Rafał Morcinek, Dawid Penkala, Bartosz Kurpiński, Damian Gryta, Dawid Chodzidło z Oddziału Regionalnego Śląskie (ST „Koniczynka” Żory) oraz Damian Robak i Krzysztof Król z Oddziału Regionalnego Lubelskie.
Opiekunami podczas wyjazdu i turnieju byli trenerzy Mieczysław Jakubowski i Wojciech Surowiec oraz kierownik ekipy Zbigniew Tyc. Info: ST „Koniczynka”

 

 

 


Komentarze:
~mieszkanka (2010-04-29 10:43:58)

Bardzo miło, że w reprezentacji znaleźli
się dwaj mieszkańcy Kleszczowa. Gratuluję.

~<3 (2010-11-22 12:00:49)

;*


Aby dodać komentarz musisz się zalogować!

Nie masz konta? - zarejestruj się


POLECAMY RÓWNIEŻ
NAJŚWIEŻSZE INFORMACJE

sonda

wszystkie

Za co doceniasz Żory?

newsletter

Chcesz być na bieżąco zapisz się!

Twój adres e-mail:

© 2006-2024 Fundacja Sztuka, Gazeta Żorska  |  e-mail: gazeta@gazetazorska.pl, portal@gazetazorska.pl           do góry ^
Industry Web Zarządzaj plikami "cookies"