Baza firm

Ogłoszenia

Auto salon

Kino

Konkursy
Poniedziałek, 24 czerwca 2024 r.  Imieniny: Danuty, Jana

Ogrodowa przebudowana i dwukierunkowa

21.09.2023
Ogrodowa przebudowana i dwukierunkowa

Zakończono przebudowę ulicy Ogrodowej w Żorach. W ramach inwestycji wykonano nową nawierzchnię drogi, powstał nowoczesny ciąg pieszo-rowerowy oraz uporządkowano zieleń w pasie drogowym. Przy okazji część ul. Ogrodowej stała się dwukierunkowa.

Przebudowa drogi objęła zwężenie i ujednolicenie szerokości jezdni na całej długości oraz wykonanie nowej nawierzchni asfaltobetonowej. Powstała ścieżka rowerowa o nawierzchni mineralno - epoksydowej oraz wymieniona została nawierzchnia chodników. Wzdłuż jednej strony jezdni wykonane zostały miejsca parkingowe o nawierzchni z kostki betonowej. Remont objął również przebudowę kanalizacji deszczowej oraz oświetlenia drogi. Na całej długości ul. Ogrodowej nasadzone zostały nowe drzewa oraz niska zieleń.

W ramach przebudowy została również wprowadzona zmiana organizacji ruchu dla pojazdów. Wjeżdżając na ulicę Ogrodową przez ulicę Za Fosą, dołożono lewoskręt, przez co ruch odbywa się dwukierunkowo na wysokości budynków Ogrodowa 1 do 23.

Gmina Miejska Żory otrzymała dofinansowanie na przebudowę i budowę dróg lokalnych na rzecz zrównoważonego rozwoju Gminy Miejskiej Żory w ramach projektu dofinansowanego przez Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Przebudowa drogi ul. Ogrodowej w Żorach stanowi jedno z zadań realizowanych w ramach projektu, którego koszt wynosi 4 013 321,19 zł.

red/źródło: UM ŻoryAby dodać komentarz musisz się zalogować!

Nie masz konta? - zarejestruj się


NAJŚWIEŻSZE INFORMACJE

sonda

wszystkie

Za co doceniasz Żory?

newsletter

Chcesz być na bieżąco zapisz się!

Twój adres e-mail:

© 2006-2024 Fundacja Sztuka, Gazeta Żorska  |  e-mail: gazeta@gazetazorska.pl, portal@gazetazorska.pl           do góry ^
Industry Web Zarządzaj plikami "cookies"