Piątek, 29 marca 2024 r.  Imieniny: Cyryla, Wiktoryna

Obrońca pucharu poza burtą

02.07.2012

Obrońca pucharu Ligi ROW z poprzedniego sezonu FC Morgan (były AP Instal) poza burtą rozgrywek pucharowych, a stało się tak dzięki wygranej Rodbudu z Centrum 6-0 w grupie „A”.

Początek meczu i pierwsza połowa nie zapowiadała tak wysokiego wyniku. Skromne 1-0 do przerwy, a po zmianie stron festiwal strzelecki okraszony 5 bramkami. Rodbud jest pierwszym półfinalistą pucharu i czeka na swojego przeciwnika, który zostanie wyłoniony po rozegraniu meczu RKP-Meksyk z grupy „B”. Meksykanie są bliżsi awansu ponieważ pokonali w poprzedniej kolejce Victorię, która w tej kolejce wysoko wygrała z RKP 7-2. W grupie „C” swój mecz walkowerem oddał Soszyb, który nie dał rady pozbierać się na mecz z Habrovą. O awansie do półfinału zadecyduje bezpośredni pojedynek pomiędzy Old Stars a Habrovą. Na zwycięzcę z tej rywalizacji czeka MaxBud, który zgodnie z oczekiwaniami wygrał grupę „D” pokonując drużynę Dżonsonów 8-4 i awansował jako drugi do półfinału pucharowych rozgrywek. Warto dodać, że z drużyn dalej grających, tylko MaxBud ma w swojej kolekcji zdobyty Puchar Ligi ROW w sezonie 2009.