Baza firm

Ogłoszenia

Auto salon

Kino

Konkursy
Piątek, 27 stycznia 2023 r.  Imieniny: Anieli, Jerzego

Noworoczno-kolędowy koncert symfoniczny żorskiej Szkoły Muzycznej

03.01.2023

Najpiękniejsze kolędy i utwory około świąteczne w absolutnie wyjątkowym wydaniu będzie można usłyszeć podczas Noworoczno-Kolędowego Koncertu Symfonicznego, organizowanego przez Zespół Państwowych Szkół Muzycznych w Żorach. Koncert odbędzie się w ramach projektu Młoda Filharmonia Międzyszkolna.

Młoda Filharmonia Międzyszkolna, czyli koncerty międzyszkolne orkiestr i chórów to projekt integrujący społeczność młodych muzyków śląska i zagłębia, którzy aktywnie uczestniczą w życiu szkół muzycznych tych regionów. Każdy koncert proponuje zupełnie inny repertuar, inną narrację i opiera się na innym temacie, a obsadę niezmiennie stanowi skład muzyków uczących się w Zespole Szkół Muzycznych w Sosnowcu oraz Zespole Państwowych Szkół Muzycznych w Żorach.

–  Koncerty międzyszkolne są okazja do tego, by w przyjaznej atmosferze szacunku, wzajemnego wsparcia i współpracy, stworzyć wyjątkową ofertę repertuarową trafiającą do społeczności szkolnych i lokalnych. Forma koncertów przygotowana jest w taki sposób, by zaciekawić zarówno najmłodszych słuchaczy, jak i  tych dorosłych – podkreśla Estera Manderla, dyrektor ZPSM w Żorach. 

Najbliższy koncert w ramach projektu odbędzie się już w czwartek, 12 stycznia o godz. 18:00 w kościele pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Żorach –Rowniu (ul. Wiśniowa 9, 44-240 Żory). Będzie to Noworoczno-Kolędowy Koncert Symfoniczny pt. „Narodziny Nowego Świata”, podczas którego wystąpią Orkiestra Symfoniczna MFM, Chór mieszany MFM i Chór dziecięcy I st. ZPSM w Żorach, w skład których wchodzą uczniowie żorskiej szkoły muzycznej oraz soliści: Wiola Malchar, Daniel Cebula-Orynicz, Bartłomiej Świtacz, Maria Haberka i Emilia Baran, całość pod dyrekcją Macieja Cisowskiego. Za przygotowanie chórów odpowiadają: Małgorzata Kalinowska-Przybylska i Dominika Kawiorska oraz Maciej Cisowski, który jednocześnie jest dyrygentem i przygotował orkiestrę.

Podczas koncertu usłyszymy utwory kolędowe i około świąteczne, w tym m.in. „Bracia patrzcie jeno”, „Mario, czy już wiesz”, „Noel”  czy „Dzień jeden w roku”, w aranżacjach Joanny Szymali, Grzegorza Jurczyka, Krzysztofa Wyglądacza i Macieja Cisowskiego.

Źródło: UM ŻoryAby dodać komentarz musisz się zalogować!

Nie masz konta? - zarejestruj się


NAJŚWIEŻSZE INFORMACJE

sonda

wszystkie

Za co doceniasz Żory?

newsletter

Chcesz być na bieżąco zapisz się!

Twój adres e-mail:

© 2006-2023 Fundacja Sztuka, Gazeta Żorska  |  e-mail: gazeta@gazetazorska.pl, portal@gazetazorska.pl           do góry ^
Industry Web Zarządzaj plikami "cookies"