Baza firm

Ogłoszenia

Auto salon

Kino

Konkursy
Wtorek, 05 marca 2024 r.  Imieniny: Fryderyka, Teofila

Nowa jakość w żorskiej piłce nożnej. Powstaje centralny klub miejski

29.06.2022
Nowa jakość w żorskiej piłce nożnej. Powstaje centralny klub miejski

Co zrobić, by żorska piłka nożna znów liczyła się w regionie? Na tym problemem pochylili się radni Rady Miasta Żory oraz przedstawiciele środowiska piłkarskiego w naszym mieście. Z ich inicjatywy powstanie nowa drużyna seniorów, która już od nowego sezonu ma stanowić centralny klub w Żorach, z ambicjami walki o awans do 4. ligi.

Nowa drużyna zostanie zorganizowana w ramach klubu LKS Baranowice i w najbliższym czasie zmieni nazwę w taki sposób, by pokazać jej znaczenia w Żorach. W sezonie 2022-2023 będzie ona występowała w rozgrywkach Football Center Klasy A, grupa Rybnik, korzystając przy tym z najlepszego obiektu piłkarskiego w mieście, czyli stadionu MOSiR Żory przy ul. Wolności.

 –  Zależy nam na stworzeniu warunków organizacyjnych do tego, aby piłka nożna w naszym mieście mogła się rozwijać. By młodzież miała perspektywę gry na możliwie wysokim poziomie i nie musiała odchodzić do klubów z innych miast, by przejść na wyższy poziom sportowy – mówi Mieczysław Jakubowski, radny, doświadczony trener piłkarski i jeden z inicjatorów zmian w żorskim futbolu.  – Co ważne, inicjatywa odbywa się przy współpracy całego środowiska piłkarskiego w naszym mieście. Wspólnie, w szerokim gronie, wypracowaliśmy rozwiązania, która jak wierzymy będą impulsem do rozwoju piłki nożnej w naszym mieście – dodaje.

Właśnie porozumienia całego środowiska piłkarskiego w Żorach, mające na celu budowanie najmocniejszej drużyny piłkarskiej seniorów w naszym mieście z ambicjami awansu do IV ligi w ciągu 3-4 lat było kluczowe w całym przedsięwzięciu. To udało się osiągnąć, a wszystkie obecnie działające w naszym mieście seniorskie kluby piłki nożnej poparły inicjatywę budowy centralnej miejskiej drużyny.

Inicjatorami zmian, mających stworzyć nową jakość w żorskim futbolu są radni Rady Miasta Żory: Piotr Kosztyła – przewodniczący Rady, Kamil Owczarek i Kazimierz Dajka – wiceprzewodniczący, Mieczysław Jakubowski, Krzysztof Mentlik i Arkadiusz Kuś. W rozmowy włączeni zostali także Marek Utrata – dyrektor MOSiR Żory i Adrian Lubszczyk – naczelnik Wydziału Promocji, Kultury i Sportu UM Żory.

Rozmowy związane z nowym przedsięwzięciem trwały od lutego do maja i oprócz wyżej wymienionych osób, wzięli w nich udział także przedstawiciele wszystkich działających w naszym mieście seniorskich klubów piłkarskich. Należy podkreślić, że przedstawiciele drugiego z żorskich zespołów A-klasowych, czyli MKS Żory nie byli zainteresowani budową nowego zespołu w swoich strukturach, gdyż planują całkowicie skupić się na szkoleniu dzieci, rezygnując przy tym z prowadzenia zespołu seniorów. 

Obecnie trwa dopinanie szczegółów organizacyjnym, związanych z przygotowaniami klubu do nowego sezonu. Na czele tego projektu stoi Piotr Dziadek – prezes LKS Baranowice. On także udziela informacji osobom zainteresowanym włączeniem się w projekt budowy centralnego klubu piłkarskiego dla Miasta Żory (tel. 602 650 537).

 – Treningi ruszają już w przyszłym tygodniu. Zapraszamy zawodników, którzy mają chęci i czują się na siłach, aby grać w naszym klubie, na zajęcia na boisku w Baranowicach 5 i 7 lipca o godzinie 18:00 – zachęca Piotr Dziadek.

Projekt, którego głównym celem jest odbudowa znaczącej pozycji żorskiej piłki w regionie wspierają finansowo i organizacyjnie Prezydent Miasta Żory, Rada Miasta Żory oraz MOSiR Żory.

Źródło: UM Żory

 Aby dodać komentarz musisz się zalogować!

Nie masz konta? - zarejestruj się


POLECAMY RÓWNIEŻ
NAJŚWIEŻSZE INFORMACJE

sonda

wszystkie

Za co doceniasz Żory?

newsletter

Chcesz być na bieżąco zapisz się!

Twój adres e-mail:

© 2006-2024 Fundacja Sztuka, Gazeta Żorska  |  e-mail: gazeta@gazetazorska.pl, portal@gazetazorska.pl           do góry ^
Industry Web Zarządzaj plikami "cookies"