Baza firm

Ogłoszenia

Auto salon

Kino

Konkursy
Czwartek, 18 kwietnia 2024 r.  Imieniny: Apoloniusza, Bogusławy

Nietrzeźwy potrącił pieszego na pasach

15.03.2023

Stróże prawa otrzymali wezwanie ze Szpitala Miejskiego w Żorach, gdzie przywieziony mężczyzna najprawdopodobniej został potrącony przez samochód. Poszkodowany z urazem nogi nie potrafił opisać okoliczności zdarzenia. Mundurowi, przy wykorzystaniu monitoringu, szybko ustalili  przebieg zdarzenia…

W minioną sobotę ok. 13.00 patrol ruchu drogowego otrzymał wezwanie do izby przyjęć Szpitala Miejskiego w Żorach, gdzie miał przebywać mężczyzna prawdopodobnie potrącony przez samochód. Mundurowi szybko dotarli na miejsce. Niestety nie mogli poznać szczegółów zdarzenia. Potrącony 50-letni mieszkaniec Żor nie potrafił opisać, co dokładnie się stało.

Wraz z mężczyzną w poczekalni przebywały dwie kobiety, które były pasażerkami forda w trakcie samego zdarzenia. Początkowo twierdziły, że zauważyły leżącego na jezdni mężczyznę i postanowiły mu pomóc, przewożąc do szpitala. Nie potrafiły wskazać, kto kierował pojazdem, gdy doszło do potrącenia.

Policjanci nie dali za wygraną i bardzo szybko ustalili, że do zdarzenia doszło na oznakowanym przejściu dla pieszych przy Trakcie Piastowskim. Wytypowali też jego sprawcę. Okazał się nim 26-latek. Badanie na zawartość alkoholu w organizmie wykazało, że w trakcie zdarzenia był nietrzeźwy.

Kierujący stracił już prawo jazdy. Za spowodowanie wypadku w stanie nietrzeźwości grozi mu teraz kara nawet 4,5 roku więzienia.

Źródło: KMP Żory


 Aby dodać komentarz musisz się zalogować!

Nie masz konta? - zarejestruj się


NAJŚWIEŻSZE INFORMACJE

sonda

wszystkie

Za co doceniasz Żory?

newsletter

Chcesz być na bieżąco zapisz się!

Twój adres e-mail:

© 2006-2024 Fundacja Sztuka, Gazeta Żorska  |  e-mail: gazeta@gazetazorska.pl, portal@gazetazorska.pl           do góry ^
Industry Web Zarządzaj plikami "cookies"