Sobota, 20 kwietnia 2024 r.  Imieniny: Agnieszki, Czesława

Nie powiodło się w Piotrkowie

06.12.2011

Niesamowicie wyrównany pojedynek stoczyli żorscy koszykarze w Piotrkowie Trybunalskim. Grający bez żadnych obciążeń psychicznych gospodarze przez cały mecz wysoko "wieszali" poprzeczkę żorzanom.

Po pierwszej, bardzo wyrównanej kwarcie doszło w drugiej części do wypracowania aż czternastopunktowej przewagi przez Piotrcovię. W pierwszej odsłonie gospodarze też wypracowali niewielką przewagę, ale dobra dyspozycja Jacka Rducha nie pozwoliła im „odjechać”. Świetne zawody rozgrywał Radosław Kubala w barwach gospodarzy, ale jeszcze do przerwy Marcin Marczyk (8 pkt. w tym fragmencie) i spółka wyrównali stan meczu na 42:42. Zwyżkę formy z ostatnich meczów potwierdzał też Oktawian Przeliorz (double – double: 10 pkt., 10 zb.), a wynik w trzeciej kwarcie „trzymał” głównie duet: Zieliński (10 pkt. z rzędu dla HK) – Ochodek. Gospodarze w tej części starali się bardzo „odjechać”, ale podopieczni trenera Szymika, mimo bardzo poważnych problemów kadrowych, nie dawali za wygraną. Początek ostatniej kwarty nie nastrajał gości optymistycznie – powiększenie przewagi gospodarzy do sześciu „oczek”, kilka prostych błędów (straty, faule w ataku), pierwsze punkty dopiero po 2,5 minutach gry… Potem nastąpił wzrost przewagi gospodarzy, która na 3 minuty przed końcem spotkania wynosiła 8 punktów (77:69). Dał jednak jeszcze raz znać świetnie dysponowany w niedzielę Krzysztof Zieliński i na minutę przed końcem zawodów żorzanie tracili do rywali tylko 2 „oczka” i po stracie ze strony gospodarzy byli w posiadaniu piłki… Niestety – za moment stratę zanotował żorski rozgrywający Marcin Marczyk i to był początek końca Hawajskich w tym meczu.

- Łatwo byłoby tłumaczyć się brakami kadrowymi (Białdyga, Jasiński), jednak trener wiedział, jak trudno w Piotrkowie będzie o punkty – mówił po meczu Adrian Fojcik, prezes klubu Hawajskie Koszule. - To przecież liderująca Alba wygrała tu po dogrywce, a męczyły się strasznie zespoły z o wiele większym potencjałem niż nasz. Trener dobrze przygotował zespół, a porażka jest rzeczą wpisaną w sport. Już niedługo przed nami zimowe „okienko transferowe” i postaramy się uzupełnić luki, które z powodu kontuzji mamy w drużynie, tak, aby w rundzie rewanżowej zapewnić sobie bezpieczne miejsce w ósemce.

Piotrcovia Piotrków Trybunalski : Hawajskie Koszule Bank Spółdzielczy w Żorach - 85:80 (23:20, 19:22, 23:21, 20:17)

HK Bank Spółdzielczy: Krzysztof Zieliński 22 (2x3), Łukasz Ochodek 13 (1x3), Marcin Marczyk 12, Jacek Rduch 12, Oktawian Przeliorz 10 (2x3), Karol Kupczak 5 (1x3), Adam Anduła 4, Paweł Czech 2, Błażej Torebko, Mateusz Szczotka.

Najbliższy mecz w sobotę, 10 grudnia o godz. 18.00 - rywal: Pogoń Prudnik. Info: HK