Środa, 24 kwietnia 2024 r.  Imieniny: Grzegorza, Horacego

Nasi pływacy z medalami na zawodach Śląska

27.11.2018

W Gliwicach 16-17 listopada odbyły się Mistrzostwa Śląska Open w pływaniu, w których wzięli udział zawodnicy UKS Salmo Żory: Izabela Kusak, Weronika Fira, Nadia Lala, Julia Olma, Zuzanna Grzymała, Patrycja Lala, Julia Kostrzewska, Maja Zacharska, Jakub Śliwka, Daniel Stępiński i Jakub Oleksy oraz były wychowanek klubu, Szymon Jaworski.

Jakub Śliwka zdobył tytuł trzykrotnego Mistrz Śląska na dystansach 50m, 100m i 200m stylem klasycznym. Weronika Fira została dwukrotną Wicemistrzynią Śląska na dystansach 200m stylem grzbietowym oraz 200m stylem zmiennym i wywalczyła dwukrotnie 3 miejsce na dystansach 400m i 800m stylem dowolnym. Nadia Lala wywalczyła 3 miejsce na dystansie 200m stylem dowolnym, 3 miejsce na dystansie 200m stylem motylkowym i 3 miejsce na dystansie 100m stylem zmiennym.
Sztafeta dziewcząt w składzie: Weronika Fira, Nadia Lala, Julia Olma, Zuzanna Grzymała wywalczyły dwukrotnie tytuł Wicemistrza Śląska na dystansie 4x200m stylem dowolnym oraz 4x100m stylem zmiennym oraz zdobyły 3 miejsce na dystansie 4x100m stylem dowolnym. Pozostali zawodnicy dzielnie walczyli, pobijając swoje rekordy życiowe. Gratulacje dla trenera Tomasza Śliwki.

W zawodach brał także udział wychowanek UKS Salmo Żory, Szymon Jaworski, trenujący obecnie w WKS Śląsk Wrocław. Szymon zdobył tytuł podwójnego Mistrza Śląska w kategorii Open na dystansach 200m stylem dowolnym i 400m stylem dowolnym oraz został srebrnym medalistą na dystansie 100m stylem dowolnym.

Wszyscy zawodnicy dziękują Miastu Żory za wsparcie.

info: ES, PJ