Baza firm

Ogłoszenia

Auto salon

Kino

Konkursy
Poniedziałek, 27 maja 2024 r.  Imieniny: Augustyna, Jana, Juliana

Narodowe Święto Niepodległości, program obchodów

02.11.2023

Święto Niepodległości obchodzone jest corocznie 11 listopada dla upamiętnienia odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918, po 123 latach zaborów. 

W Żorach obchody rozpoczną się o godz. 10:15 od uroczystego złożenia kwiatów przez przedstawicieli władz Miasta Żory pod tablicą Marszałka Józefa Piłsudskiego przy ul. Szeptyckiego. Następnie kwiaty złożone zostaną także pod Pomnikiem Walczących o Wolną Polskę, usytuowanym na żorskim Rynku.

Tradycyjnie już częścią obchodów Narodowego Święta Niepodległości będą Otwarte Zawody Strzeleckie na strzelnicy leśnej Dębina. Rozpoczną się one o godz. 10:00, a zapisy będą przyjmowane do godz. 12:00. W zawodach mogą wziąć udział wszyscy chętni od 12 roku życia. Szczegółowe informacje na stronie www.mosir.zory.pl. Organizatorem zawodów jest Kurkowe Bractwo Strzeleckie w Żorach oraz MOSiR Żory. Zawody organizowane dzięki środkom z budżetu Miasta Żory.

Następnie o godz. 11:11 w Parku Cegielnia w Żorach wystartuje 5. Żorski Bieg Biało-Czerwony. Do pokonania będzie 2-kilometrowa trasa. Limit uczestników to 250 osób. Zapisy w dniu imprezy. Szczegółowe informacje na stronie www.mosir.zory.pl.

Natomiast o godz. 12:00 na placu przed Muzeum Miejskim w Żorach odbędzie się uroczysty apel harcerski oraz promocja albumu w przedwojennym harcerstwie. Będzie to podsumowanie obchodów 90-lecia Hufca ZHP w Żorach.

Źródło: UM ŻoryAby dodać komentarz musisz się zalogować!

Nie masz konta? - zarejestruj się


© 2006-2024 Fundacja Sztuka, Gazeta Żorska  |  e-mail: gazeta@gazetazorska.pl, portal@gazetazorska.pl           do góry ^
Industry Web Zarządzaj plikami "cookies"