Baza firm

Ogłoszenia

Auto salon

Kino

Konkursy
Niedziela, 28 maja 2023 r.  Imieniny: Jaromira, Justyny

Nakaz opuszczenia mieszkania wobec męża, który znęcał się nad swoją żoną

13.09.2022
Nakaz opuszczenia mieszkania wobec męża, który znęcał się nad swoją żoną

Tak radykalne kroki niezbędne są, aby zapewnić bezpieczeństwo domownikom. Sprawcy grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Do znęcania miało dochodzić od wielu lat, zwykle gdy mężczyzna znajdował się pod wpływem alkoholu. Wielokrotnie wyzywał małżonkę i bił. Znajdując się pod wpływem alkoholu, był agresywny względem sąsiadów i przypadkowych osób, a kiedy w pobliżu nie było osób, względem których mógłby dać upust emocji, to korzystał z tego, iż „pod ręką” znajdowała się jego żona. Bywało, że groził kobiecie pozbawieniem życia i wyrzucał z domu. Policjanci, by uchronić poszkodowaną przed dalszą eskalacją domowej agresji, niezwłocznie po złożeniu zawiadomienia przez poszkodowaną zatrzymali sprawcę.

Decyzją prokuratora otrzymał natychmiastowy nakaz opuszczenia mieszkania oraz zakaz zbliżania się do kobiety. Za popełnione przestępstwo znęcania się mężczyźnie grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KMP ŻoryAby dodać komentarz musisz się zalogować!

Nie masz konta? - zarejestruj się


NAJŚWIEŻSZE INFORMACJE

sonda

wszystkie

Za co doceniasz Żory?

newsletter

Chcesz być na bieżąco zapisz się!

Twój adres e-mail:

© 2006-2023 Fundacja Sztuka, Gazeta Żorska  |  e-mail: gazeta@gazetazorska.pl, portal@gazetazorska.pl           do góry ^
Industry Web Zarządzaj plikami "cookies"