Baza firm

Ogłoszenia

Auto salon

Kino

Konkursy
Niedziela, 19 maja 2024 r.  Imieniny: Kryspina, Piotra

Najlepsi piłkarze wśród "budowlanych" uczą się w Żorach

12.03.2014
Najlepsi piłkarze wśród "budowlanych" uczą się w Żorach

W fazie grupowej chłopaki z Żor pokonali drużyny z Myszkowa, Kłobucka, Tarnowskich Gór i ZST Częstochowa. W półfinale po emocjonującym spotkaniu pokonali w karnych 3:1 zespół z Lublińca.

Uczniowie Zespołu Szkół Budowlano–Informatycznych pod opieką Grzegorza Dworoka zwyciężyli w Wojewódzkim Turnieju Piłki Nożnej Szkół Budowlanych w Futsalu w Częstochowie, który odbył się 10 i 11 marca.

W turnieju brało udział 10 szkół. W fazie grupowej chłopaki z Żor pokonali drużyny z Myszkowa, Kłobucka, Tarnowskich Gór i ZST Częstochowa. W półfinale po emocjonującym spotkaniu pokonali w karnych 3:1 zespół z Lublińca, po regulaminowym czasie było 2:2. Choć na początku meczu przegrywali już 0:2 udało im się w końcówce zremisować i dzięki dobrze strzelanych karnych oraz dobrej grze bramkarza awansowali do finału. W nim także nie zabrakło emocji. Żorzanie grali z gospodarzami z drużyną Żeromski Częstochowa, która też nie miała sobie równych w swojej grupie. W regulaminowym czasie był remis 0:0 i o zwycięstwie znowu zadecydowały rzuty karne, w których ponownie lepsi okazali się zawodnicy ZSB-I wygrywając 1:0 przede wszystkim dzięki wspaniałej postawie bramkarza Marcina Domina. On też dostał nagrodę indywidualną turnieju dla najlepszego bramkarza. Na dodatek nagrodę  najlepszego strzelca zdobył Mateusz Habor, który w turnieju zdobył aż 15 bramek.

Uczniowie wraz z opiekunem dziękują Dyrektorowi Szkoły za możliwość uczestniczenia w tym turnieju, a także Radzie Rodziców ZSB-I, NSZZ Solidarność KWK Pniówek oraz firmie Z.R.B Usługi i Transport Krystian Habor za wsparcie finansowe, bez którego wyjazd na ten turniej byłby niemożliwy.  

Drużyna ZSB-I wystąpiła w składzie: Marcin Domin, Mateusz Habor, Dariusz Samek, Klaudiusz Kamiński, Konrad Filipiuk, Damian Kraus i Mateusz Cimała.

Info: GD

 

 Aby dodać komentarz musisz się zalogować!

Nie masz konta? - zarejestruj się


POLECAMY RÓWNIEŻ
NAJŚWIEŻSZE INFORMACJE

sonda

wszystkie

Za co doceniasz Żory?

newsletter

Chcesz być na bieżąco zapisz się!

Twój adres e-mail:

© 2006-2024 Fundacja Sztuka, Gazeta Żorska  |  e-mail: gazeta@gazetazorska.pl, portal@gazetazorska.pl           do góry ^
Industry Web Zarządzaj plikami "cookies"