Baza firm

Ogłoszenia

Auto salon

Kino

Konkursy
Poniedziałek, 27 marca 2023 r.  Imieniny: Ernesta, Lidii

Na piknik z dzieciakami

16.06.2009
Na piknik z dzieciakami

W sobotę 20 czerwca zapraszamy na II rodzinny piknik na trawie pod hasłem: „Bliskość rodzica – radością dziecka”, który odbędzie się w godz. 15.00 – 18.00 w Żorach-Osinach na terenie ogrodu Pracowni KINEZIS ul. Biesiadna 2 (boczna od ul. Spółdzielczej)

Przynieś ze sobą:


- koc, prowiant, napoje, „coś na ognisko” (np. kiełbaskę, chleb, tacki – najlepiej eko-papierowe, sztućce, kubeczki itp),


- otwartość na nowe doświadczenie i innych ludzi oraz dobry humor,


* dla matek z najmniejszymi maluszkami do dyspozycji pokoik do spokojnego utulania, karmienia – w razie potrzeby,


Spotkanie piknikowe ma na celu:

 


1.Promowanie bliskości pomiędzy rodzicami i dzieckiem, zwrócenie uwagi na fakt, że bliska obecność rodziców jest bardzo ważną potrzebą rozwojową dziecka od chwili narodzin.
Bliskość może być realizowana na wiele sposobów i uzależnione jest to od wieku dziecka i jego temperamentu – te różne formy pogłębiania więzi i budowania poczucia bezpieczeństwa dziecka będziemy chciały zaprezentować na pikniku.

 


2. Stworzenie okazji do spotkania się rodziców, poznania się i wzajemnej wymiany doświadczeń rodzicielskich.

 


3. Promowanie grup wsparcia dla rodziców.

 


Pierwszy rok życia dziecka to przede wszystkim potrzeba przytulania, noszenia i stałej obecności matki – pomocne w tym jest chustonoszenie, dlatego też na pikniku będą mamy z Klubu Kangura w Żorach, które pokażą różne sposoby wiązania chust i podzielą się swoim doświadczeniem w tej dziedzinie. www.klubkangura.com.pl Będziemy rozmawiać o sposobach uspokajania niemowląt, o różnych rytuałach zasypiania, itp. Będzie można zakupić artykuły ekologiczne http://mamenababy.blogspot.com/ np. chustę, pieluszki eko, miękkie buciki u Marzeny Sadlok-Moskały.

 


Starsze dzieci mają już potrzebę poruszania się „w świecie ludzi i przedmiotów”, są spragnione kreatywnych zabaw. Dla tych maluchów sklep ABUBA z Rybnika zaprezentuje ekologiczne zabawki z drewna, pluszaki, pacynki, ciekawe książki - będzie można posłuchać bajek, zakupić parę zabawek…. www.abuba.com.pl Klub Maluszka „Zielony Balonik” przygotuje zabawy dla dzieci, zaprezentuje w jaki sposób organizuje w swoim klubie czas dla dzieci, gdy któraś z mam potrzebuje opieki dla swojego malucha. Lucyna z grupy matek piątkowych zaproponowała zabawę z gliną dla rodziców i dzieci (sugerujemy, aby nie ubierać dzieciaczków w najlepsze ciuszki, bo może być różnie).

 

Dziewczyny z galerii HarmonyArt Michaliny Milczewskiej z Rybnika www.harmonyart.blox.pl pobawią się z dziećmi twórczo (malowanie, lepienie z plasteliny). Zaprezentują też swoje prace decoupage oraz biżuterię artystyczną, którą też będzie można kupić. W trakcie trwania pikniku będzie można zasięgnąć bezpłatnej porady psychologa, logopedy, konsultanta laktacyjnego, położnej, fizjoterapeutki – rozmowy o prawidłowym karmieniu, o rozwoju psychomotorycznym i emocjonalnym, o prawidłowym noszeniu, przewijaniu.

 


Agnieszka Gręźlikowska – logopeda, powie nam jakie postawy rodzicielskie stymulują rozwój dziecka, jak rozwijać komunikację ze swoim dzieckiem (bobo-migi, nauka czytania małych dzieci metodą G. Domana) oraz w jaki sposób karmienie wpływa na rozwój mowy. Poza tym każdy rodzic jest najlepszym ekspertem własnego dziecka i pewnie każdy z Was ma różne doświadczenia za sobą, którymi może się podzielić z innymi – zachęcamy do wzajemnej wymiany sprawdzonych pomysłów wychowawczych! Rodzice oczekujący maleństwa mogą zasięgnąć u inny informacji o praktykach i zwyczajach w różnych miejscach narodzin.

 


Nasz piknik odwiedzi również żorski fotograf-pasjonat Piotr Tomala, który od kilku lat zgłębia tajniki fotografii. Jego prace były prezentowane na kilku wystawach zbiorowych oraz publikowane w Dzienniku Zachodnim i lokalnej prasie. Można je zobaczyć na stronie: www.parapet68.jalbum.net Podczas Pikniku będzie można zobaczyć jego małą wystawę prac. Piotr upamiętni dla nas te „piknikowe chwile”…

 


W wrześniu tego roku będzie organizowany -jak co roku w różnych miastach Polski – tydzień bliskości. Chciałybyśmy, aby w tym roku również Żory, Rybnik włączyły się do tej akcji (m. in. promowanie noszenia dzieci w chuście, warsztaty dla rodziców itp.), dlatego proponujemy, aby skorzystać z obecności fotografa i zrobić klika zdjęć „chustowych” do wystawy, którą zaprezentujemy we wrześniu w ramach tygodnia bliskości. Wspólnie z Piotrem chcielibyśmy zrealizować projekt „Kobiecość w kadrze”. Liczymy, Drogie Kobiety-Matki, na Wasze pomysły, inspiracje…

 


Nagłośnieniem na imprezie zaopiekuje się Rafał Januszek z firmy PROLAUD www.prolaud.pl
A matki z grupy piątkowej „Mama i Bobas” zaprezentują wspólny taniec z dzieckiem w chuście – taki nasz pierwszy występ –prezentujący, co robimy podczas naszych spotkań. Organizatorom przyświeca cel promocji świadomego rodzicielstwa szanującego potrzeby rozwojowe dzieci. Poprzez zabawę, elementy edukacyjne, wzajemną wymianę i rozmowę na pikniku upowszechniana i promowana będzie wiedza z zakresu „dobrego rodzicielstwa”. Będzie można nabyć ulotki i materiały fundacji Dzieci Niczyje, która jest organizatorem kampanii „Dobry Rodzic – Dobry Start” www.dobryrodzic.pl Pracownia Kinezis jest ambasadorem tej kampanii na terenie Żor i okolic – piknik jest okazją do rozpowszechnienia informacji o kampanii.

 


Naszym gościem na pikniku będą panie ze Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom w Żorach http://www.zorskiedzieci.pl/, które opowiedzą o swojej działalności i podpowiedzą, jak można wspomóc działania stowarzyszenia. Planujemy jeszcze kilka atrakcji, czekamy na odpowiedzi od zaproszonych gości (swoją obecność zapowiedziała również Pani Katarzyna Śleziona z Dziennika Zachodniego) – dokładny plan pikniku podamy 18 czerwca – wtedy też ostatecznie będziemy wiedzieli czy dopisze nam pogoda. Gdyby prognoza była mało obiecująca zastrzegamy sobie prawo do odwołania pikniku lub przesunięcia go na inny termin.

 


Wasze pomysły i zaangażowanie w organizację mile widziane. Jeśli jest coś, co przeoczyłyśmy w natłoku spraw organizacyjnych, to prosimy o sugestie. Zachęcamy do spaceru - kto z Was może, niech przyjdzie pieszo, gdyż będziemy potrzebować miejsc parkingowych m.in. na malowanie kredą i ewentualne pokazy i zabawy, a jeśli ktoś mieszka zbyt daleko i przyjedzie samochodem -będzie można zaparkować samochody na parkingu firmy MMPetro (obok Kinezis ok. 100m – mieści się tam stacja benzynowa) – proponujemy rozpocząć od tych właśnie miejsc, a później ewentualnie ul. Spółdzielcza wzdłuż ogródków działkowych i ul. Biesiadna – prosimy o rozsądne parkowanie, aby umożliwić przejazd i bezpieczeństwo (zdarzały się mandaty za źle zaparkowany samochód).

 


ZA BEZPIECZEŃSTWO DZIECI NA PIKNIKU ODPOWIADAJĄ RODZICE!

 

 

Prosimy o wcześniejsze potwierdzenie swojego przybycia mailem – temat - PIKNIK: imię i nazwisko, tel., e-mail, liczba osób, wiek dziecka/ dzieci

 


ZAPISY do 16. 06 - : pracownia@kinezis.com.pl

 

 

Miejsca na trawie mamy w ogrodzie sporo, ale gdyby było zbyt dużo zgłoszeń – decyduje kolejność przesłania zgłoszenia! W przypadku braku miejsc kontaktować będziemy się TYLKO drogą elektroniczną. W razie pytań proszę dzwonić pod numer: 603122055 PN –PT od godz. 10.00. info: Mirela Hejnoł-Myśliwiec i Joanna Fajdek. (ok)Aby dodać komentarz musisz się zalogować!

Nie masz konta? - zarejestruj się


POLECAMY RÓWNIEŻ
NAJŚWIEŻSZE INFORMACJE

sonda

wszystkie

Za co doceniasz Żory?

newsletter

Chcesz być na bieżąco zapisz się!

Twój adres e-mail:

© 2006-2023 Fundacja Sztuka, Gazeta Żorska  |  e-mail: gazeta@gazetazorska.pl, portal@gazetazorska.pl           do góry ^
Industry Web Zarządzaj plikami "cookies"