Baza firm

Ogłoszenia

Auto salon

Kino

Konkursy
Wtorek, 06 grudnia 2022 r.  Imieniny: Emiliana, Mikołaja

Lektura obowiązkowa. Muzeum zachęca czytelników

03.01.2022
Lektura obowiązkowa. Muzeum zachęca czytelników

Niniejsze wydanie jest szczególne. W minionym roku obchodziliśmy 100. rocznicę wybuchu III powstania śląskiego. W roku 2022 czekają nas dwie kolejne rocznice: 100-lecie powrotu części Górnego Śląska do Polski, a w lutym minie 750 lat od założenia naszego miasta.

Stąd też w pierwszym rozdziale Czytelnik znajdzie sporo informacji z historii miasta, a także o obchodach 700- i 725-lecia Żor. Obchodzić też będziemy 25-lecie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A., która doskonale wpisała się w pejzaż ekonomiczny Żor i regionu jako znaczący inicjator życia gospodarczego, pracodawca, mecenas sztuki, dzięki któremu m.in. możliwe jest wydanie niniejszej edycji Kalendarza. W rozdziale Z życia miasta odnotowano różne wydarzenia, a wśród nich, otwarcie nowoczesnego oddziału anestezjologii i intensywnej terapii w żorskim szpitalu, wyróżnienie dla Żor w konkursie Medialne Perły samorządu 2020, ogłoszenie wyników Żorskiego Budżetu Obywatelskiego 2022, rozpoczęcie inwestycji, która poprawi komunikację w rejonie dworca kolejowego w Żorach. Sporo informacji dotyczy działalności w mijającym roku instytucji kultury i życia gospodarczo-ekonomicznego w naszym mieście. Nie zabrakło także tekstów o różnych imprezach sportowych, zorganizowanych m.in. przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz szkoły. Przypominamy też sylwetki dwóch działaczy niepodległościowych z naszego miasta – Adama Rostka i Józefa Wyrobka, którzy w minionym roku zostali patronami żorskich ulic. Mamy nadzieję, że również inne rozdziały, np. o żorskiej oświacie i wydawnictwach, zainteresują Czytelników. Sądzimy, że w bogatej treści Kalendarza, każdy znajdzie coś dla siebie.

Do nabycia w Muzeum przy ul. Muzealnej 1/2, w cenie 29 zł za egzemplarz.

Źródło: Muzeum Miejskie


 Aby dodać komentarz musisz się zalogować!

Nie masz konta? - zarejestruj się


NAJŚWIEŻSZE INFORMACJE

sonda

wszystkie

Za co doceniasz Żory?

newsletter

Chcesz być na bieżąco zapisz się!

Twój adres e-mail:

© 2006-2022 Fundacja Sztuka, Gazeta Żorska  |  e-mail: gazeta@gazetazorska.pl, portal@gazetazorska.pl           do góry ^
Industry Web Zarządzaj plikami "cookies"