Czwartek, 28 marca 2024 r.  Imieniny: Anieli, Jana

MUKS walczy o mistrzostwo

15.11.2013

U siebie młodziczki nie dały rywalkom żadnych szans. Wygrały mecz z Suszcem i bez straty seta pokonały wyżej notowany Rybnik.

Pierwsza drużyna młodziczek MUKS SARI ŻORY I zakończyła  pierwszy etap rozgrywek o Mistrzostwo Śląska Młodziczek. Pierwsze dwa turnieje zawodniczki grały na wyjeździe w Rybniku i w Suszcu gdzie grały ze zmiennym szczęściem. Ostatni turniej pierwszego etapu rozegrał się 9 listopada w Żorach.

Na swojej hali dziewczyny nie dały szans rywalkom. Zagrały bardzo dobrze i bezapelacyjnie wygrały mecz z Suszcem 2:0, a co najważniejsze również bez straty seta pokonały wyżej notowany zespół z Rybnika. To drugie zwycięstwo dało najwięcej satysfakcji ponieważ od dłuższego czasu żorskie siatkarki nie potrafiły wygrać z silnym rywalem zza miedzy. Te zwycięstwa napawają optymizmem na dalszą walkę o Mistrzostwo Śląska Młodziczek.

Po awansie do drugiego etapu, siatkarki Sari powalczą teraz o najwyższe miejsca w rozgrywkach (1 - 32), do których w tym roku przystąpiła na Śląsku rekordowa liczba 53 zespołów.  Już 23 listopada w Radzionkowie - kolejny turniej.

Zakończyła się też pierwsza runda rozgrywek kadetek o Mistrzostwo Śląska. Kadetki z Żor trafiły na mocne rywalki w pierwszej rundzie: Zorzę Wodzisław (finalistki Polski z zeszłego roku), Krzanowice, UKS Jedynkę Rybnik (zespoły z pierwszej dziesiątki w zeszłym roku) oraz EDU-SPORT Bielsko Biała. Naszym dziewczynom udało się zdobyć jedynie 1 punkt i to w pierwszym meczu z Rybnikiem, w którym prowadziły już 2:0 w setach, żeby przegrać 2:3. Od tej porażki dziewczyny nie ugrały już żadnego punktu. Chociaż potrafiły wygrywać pojedyncze sety, to jednak było to za mało żeby wygrywać mecze.

Teraz rozpoczną walkę o miejsca 33 – 41. Przeciwniczkami żorzanek będą: KŚ AZS Politechniki Śląskiej Gliwice, MKS Bielsko-Biała, SV MOSiR Zabrze, Silesia Volley MSK MOSiR Mysłowice.