Piątek, 26 kwietnia 2024 r.  Imieniny: Marii, Marzeny

Młode Hawajskie Koszule wicemistrzem

31.05.2012

Finał Pucharu Śląska w Minikoszykówce Chłopców – czyli 16 niechcianych kawałków srebrnego metalu…

W sobotę 19 maja żorska hala sportowa gościła najlepsze drużyny Śląska, na Finale Pucharu Śląska chłopców rocznik 2000. W finale uczestniczyły drużyny: Hawajskie Koszule Żory, MKS Zabrze, MOS Katowice i UKS Hajduki Chorzów.

Po sezonie zasadniczym, bez porażki pozostawał zespół gospodarzy Hawajskie Koszule. Jedną porażkę na koncie miał zespół MKS Zabrze, po trzy porażki miały zespoły z Katowic i Chorzowa. Pierwsze mecze pokazywały jasno, że mistrzostwo śląska rozstrzygnie się pomiędzy zespołami gospodarzy i drużyną z Zabrza.

W pierwszym meczu drużyna Hawajskich Koszul pewnie pokonała zespół MOS-u Katowice 51:30.
W drugim spotkaniu, MKS Zabrze pewnie wygrało z zespołem Hajduków Chorzów 66:35.
W kolejnym meczu Hawajskie Koszule wygrały z zespołem z Chorzowa 50:36, a Zabrze ograło MOS Katowcie 59:40.

Po pierwszych czterech meczach stało się jasne, że drużyna MOS-u Katowice będzie rywalizowała o III miejsce , natomiast zespół z Zabrza i Żor o I miejsce.
W meczu o III miejsce pomiędzy zespołem z Katowic i Chorzowa, wynik oscylował początkowo wokół remisu jednak w czwartej kwarcie zespół z Katowic uzyskał nieco większą przewagę, wygrywając ostatecznie 47:36.
W finale spotkały się dwie najlepsze drużyny obecnych rozgrywek. Na początku niewielką przewagę zyskała drużyna gospodarzy, która na koniec kwarty wynosiła 7 punktów. Druga połowa to walka punkt za punkt. Zespołowi z Zabrza udało się doprowadzić do remisu na dwie minuty przed końcem. Końcówka meczu to wojna nerwów, z której zwycięsko wyszedł zespól z Zabrza, wygrywając ostatecznie 52:46.

Końcowa klasyfikacja wygląda następująco:

1. MKS Zabrze
  2. KS Hawajskie Koszule Żory
  3. MOS Katowice
  4. UKS Hajduki Chorzów

Zdobycie drugie miejsca przez młodych koszykarzy Hawajskich Koszul jest najwyższym osiągnięciem w krótkiej historii żorskiej koszykówki. Jednak po tak fantastycznym sezonie w wykonaniu zespołu (20 wygranych z rzędu i tylko jedna porażka ) widać było ogromny niedosyt na twarzach młodych zawodników.
Na uznanie zasługuje cały zespół, który ciężką i żmudną pracą doszedł do miejsca, w którym jest, bez wątpienia Ci młodzi chłopcy nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa.

Szczególne podziękowania za pomoc i wsparcie dla: Urzędu Miasta Żory, MOSiRu Żory, Centrum Organizacji Pozarządowych w Żorach, Szkoły Podstawowej nr 15 , Zakładu Aktywności Zawodowej, Firmy KR Center oraz Aspect oraz sponsora technicznego - firmy Kokott.
Na szczególne wyrazy uznania oraz ogromne podziękowania zasługują rodzice chłopców za wsparcie, pomoc oraz ogromną wyrozumiałość.

W najbliższym czasie chłopcy, w dniach od 5 - 10 czerwca) jadą na turniej do Gdańska, tydzień później (od 14 do 17 czerwca) na turniej do Sieradza. Od 1 lipca będą uczestniczyli w dwutygodniowym Festiwalu Koszykówki w Koszalinie.