Baza firm

Ogłoszenia

Auto salon

Kino

Konkursy
Czwartek, 29 lutego 2024 r.  Imieniny: Lutosława, Romana

Młode Gepardy na turnieju w Pradze

20.04.2011

Młodzieżowa drużyna baseballowa BUKS „Gepardy” Żory, dzięki wsparciu Urzędu Miasta, uczestniczyła 14-17 kwietnia w Międzynarodowym Turnieju SUMA Open – PONY (Protect Our Nation’s Youth) League w Pradze.

Turniej odbył się już po raz dziesiąty, ale był to debiut drużyny z Polski. W tym największym europejskim turnieju uczestniczyło 20 zespołów z klubów i reprezentacji z całej Europy. Rywalizacja odbywała się na kilku praskich obiektach, gdzie w 2009 roku odbył się Baseballowy Puchar Świata.
Nasza drużyna była jedną z młodszych drużyn uczestniczących w turnieju. Zajęcie VI miejsca trzeba uznać za duży sukces, gdyż w fazie grupowej pokonani zostali zeszłoroczni zwycięzcy Eagles Praha. Po dwóch minimalnych porażkach 4:3 z Wilno BC z Litwy i Amator Kiszyniów z Mołdawii przyszły zwycięstwa 9:5 z Eagles Praha, 17:0 z STU Angels BK Trnava ze Słowacji i awans do ćwierćfinału. Tu na drodze Gepardów do półfinału stanęła drużyna z Baseballowej Akademii z Niemiec. Po fascynującym meczu (również w opinii organizatorów) młode Gepardy uległy 7:3.
Dzięki dobrej postawie, Gepardy zostały zauważone i zaproszone do udziału w turnieju w przyszłym roku przez Prezydenta P.O.N.Y Abrahama Key z Pensylwanii. Po meczu z drużyną Eagles pan Abraham Key osobiście gratulował wspaniałego widowiska naszym zawodnikom i upamiętniał ich na zdjęciach.
Zwycięzcą X Międzynarodowego Turnieju została drużyna Ambasador USA z Niemiec, która pokonała w finale reprezentację Czech 12:2 i będzie reprezentować Europę na Mistrzostwach Świata w Lafayette, Indiana. Info: Gepardy

 

 

 

 


Komentarze:
~amo (2011-04-20 12:14:57)

gratulacje!!!!!!!!!!!!!!!!

~ar (2011-04-20 13:07:33)

Gratulacje jak najbardziej się Wam należą !!

~~~~YYY (2011-04-20 15:03:33)

Brawo dla młodych basebalistów , bardzo cieszy mnie to , że jest w Żorach silna drużyna , odnosząca sukcesy w kraju i za granicą , trener kadry też jest z Żor , niestety martwi mnie to , że nie mają porządnej strony w internecie , ich strona wygasła , nie może tak być , by czołowa drużyna w Polsce nie istniała w internecie , chyba chodzi o pieniążki, przepraszam za dygresję , ale co do finansów to mam nadzieję , że na piłkarki ręczne znajdzie się w mieście parę złotych , aby grały w 1 lidze tam gdzie awansowały , tak temat pieniędzy połączył dwie rózne dyscypliny sportu.

~kibic (2011-04-20 17:56:16)

Super!!! Ważne, że młodzi chcą i mają jakieś zajęcie i pokazują się na arenie międzynarodowej z korzyścią dla nich samych i miasta. Może kiedyś boiska w USA bedą dla nich osiągalne. Tego im życzę i dalszych sukcesów.

~ar (2011-04-20 20:10:41)

strona internetowa aktualnie jest tworzona, także niebawem powinna się pojawić


Aby dodać komentarz musisz się zalogować!

Nie masz konta? - zarejestruj się


POLECAMY RÓWNIEŻ
NAJŚWIEŻSZE INFORMACJE

sonda

wszystkie

Za co doceniasz Żory?

newsletter

Chcesz być na bieżąco zapisz się!

Twój adres e-mail:

© 2006-2024 Fundacja Sztuka, Gazeta Żorska  |  e-mail: gazeta@gazetazorska.pl, portal@gazetazorska.pl           do góry ^
Industry Web Zarządzaj plikami "cookies"