Baza firm

Ogłoszenia

Auto salon

Kino

Konkursy
Wtorek, 05 marca 2024 r.  Imieniny: Fryderyka, Teofila

Mistrzynie i Mistrzowie Śląska pływają w UKS Salmo Żory

05.06.2014
Mistrzynie i Mistrzowie Śląska pływają w UKS Salmo Żory

W połowie maja zawodnicy Salmo wywalczyli w Gliwicach Puchar Ligi Klubów Śląskich a kilka dni temu na gliwickich na Mistrzostwach Ślaska 13-latków zdobywali tytuły Mistrzyń i Mistrzów Śląska. Nieliczna, ale piekielnie zdolna młodzież z Żor wywalczyła po 8 medali złotych i srebrnych i 3 brązowe.

Zawodnicy po raz kolejny nie zawiedli swoich kibiców, a przede wszystkim swoich trenerów! Duma rozpierała jednych i drugich. Szymon Jaworski wywalczył trzy tytuły Mistrza Śląska w swojej koronnej konkurencji czyli w stylu dowolnym na dystansach 100m, 200m, 400m oraz III miejsce na 800m, także stylem dowolnym. Tym też sposobem zdobył największą ilość punktów FINA i zajął pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej. Kacper Milbrant do swoich osiągnięć dołożył dwa tytuły Mistrza Śląska w konkurencji 200m stylem grzbietowym i 200m stylem zmiennym oraz dwa tytuły Wicemistrza Śląska na dystansie 200m stylem klasycznym i 100m stylem zmiennym. Kolejna zawodniczka z tytułami Mistrzyni i Wicemistrzyni Śląska to Agnieszka Tomasiak. Aga zdobyła złote medale w konkurencjach 100m stylem motylkowym i 100m stylem grzbietowym oraz dwa srebrne medale na dystansach 200m stylem grzbietowym i 50m stylem motylkowym. Do grona medalistów dołączyła Monika Wagner, która została Mistrzynią Śląska na dystansie 200m stylem zmiennym i Wicemistrzynią w konkurencji 100m stylem zmiennym. Marcel Sadło uplasował się w pierwszej dziesiątce, zajął wysokie V miejsce na dystansie 100m stylem motylkowym, VI miejsce także w stylu motylkowym tyle że na 50m. Był także siódmy w konkurencji 200m stylem dowolnym. Pozostali zawodnicy, Alicja Lużyna, Sylwia Pichnar i Filip Pichnar poprawili swoje rekordy życiowe i przyczynili się do wysokich miejsc w klubowych sztafetach. I tak, sztafeta chłopców w składzie: Milbrant, Jaworski, Sadło i Pichnar F. na dystansach 4x100m w stylu zmiennym i dowolnym dwukrotnie wywalczyła tytuł Wicemistrza Śląska, natomiast sztafeta dziewczyn w składzie: Lużyna, Pichnar S., Wagner i Tomasiak na dystansie 4x100m stylem dowolnym zajęła III miejsce, a w konkurencji 4x100m stylem zmiennym uplasowała się na II miejscu i zdobyła tytuł Wicemistrza Śląska.

Gratulacje należą się także trenerom Krzysztofowi Kretkowi i Tomaszowi Śliwce, którzy ciężko pracują nad formą młodych pływaków z Żor. Gratulujemy i życzymy powodzenia na Mistrzostwach Polski  28 - 29 czerwca.

Info. Salmo

Agnieszka Tomasiak, Mistrzyni Śląska

Kacper Milibrant, Mistrz Śląska

Monika Wagner, Mistrzyni Śląska

Sztafeta chłopców, Wicemistrzowie Śląska

Sztafeta, Wicemistrzowie Śląska

Szymon Jaworski, Mistrz Śląska na 200m stylem dowolnym

Szymon Jaworski - najlepszy zawodnik Mistrzostw Śląska

 

 Aby dodać komentarz musisz się zalogować!

Nie masz konta? - zarejestruj się


POLECAMY RÓWNIEŻ
NAJŚWIEŻSZE INFORMACJE

sonda

wszystkie

Za co doceniasz Żory?

newsletter

Chcesz być na bieżąco zapisz się!

Twój adres e-mail:

© 2006-2024 Fundacja Sztuka, Gazeta Żorska  |  e-mail: gazeta@gazetazorska.pl, portal@gazetazorska.pl           do góry ^
Industry Web Zarządzaj plikami "cookies"