Sobota, 20 kwietnia 2024 r.  Imieniny: Agnieszki, Czesława

Mistrzostwo Śląska dla Hawajskich Koszul. Hip, hip, hurra!

08.05.2014

Hawajskie Koszule, chłopcy rocznik 2003, zostały Mistrzem Śląska - przez całe rozgrywki przeszedł jak burza, nie ponosząc ani jednej porażki.

W turnieju finałowym, który odbył się 27 kwietnia w żorskiej hali sportowej zmierzył się z dwoma innym najlepszymi zespołami sezonu zasadniczego, drużynami UKS 27 Katowice i MOSM Tychy.

W pierwszym meczu turnieju podopieczni Katarzyny Rutkowskiej zmierzyli się z zespołem UKS 27 Katowice. Już na początku meczu zarysowała się przewaga naszej drużyny, którą skrupulatnie powiększała, by ostatecznie wygrać 39:23.

W drugim meczu, MOSM Tychy podjął UKS 27 Katowice. W drużynie z Katowic początkowo bardzo widoczne było zmęczenie poprzednim meczem, jednak w ostatniej kwarcie zryw zespołu doprowadził do emocjonującej końcówki. Ostatecznie jednak wygrał zespół z Tych, 22:18.

W ostatnim meczu o I miejsce, MOSM Tychy spotkały się z naszymi Hawajskimi Koszulami. Po słabym początku i przegranej Koszul w pierwszej kwarcie 5:8, w drugiej nastąpił atak naszego zespołu i wyjście na prowadzenie 19:10 po pierwszej połowie. W trzeciej kwarcie zespół z Tych zniwelował przewagę do 2 punktów. Czwarta kwarta, to przewaga naszego zespołu i pewne zwycięstwo 32:20.

Najlepszymi zawodnikami turnieju uznani zostali: Dominik Pastuszka, HK Żory; Mikołaj Klimontowicz, MOSM Tychy i Filip Korus, UKS 27 Katowice.

Nagrody dla najlepszych zawodników turnieju ufundowała firma www.kokott.pl wieloletni partner techniczny oraz przyjaciel Klubu Hawajskie Koszule. Upominki dla trenerów i drużyn ufundował Urząd Miasta Żory.
Medale, puchary i nagrody wręczali prezes ŚZKosz - Marcin Staniczek oraz dyrekcja SP-15 Żory panie Katarzyna Foltys i Elżbieta Wolnik oraz Jacek Buszka. Turniej odbył się dzięki wsparciu finansowemu UM Żory oraz dzięki pracy i zaangażowaniu rodziców podopiecznych Klubu.

Hawajskie Koszule wystąpiły w składzie: Alan Brzegowy, Jakub Merda, Kacper Dunowski, Adrian Błaszyk, Piotr Mikuszewski, Krystian Kania, Krzysztof Pauszek, Mikołaj Tabaka, Natan Kluger, Patryk Ewertowski, Dominik "Pasta" Pastuszka, Miłosz Polak, Dawid Chodnik, Gracjan Krasiński, Mateusz Kucharczyk, Błażej Wójcik , Jakub Batko, Cyprian Brilla.

Klub Hawajskie Koszule od pięciu lat prowadzi klasy mistrzostwa sportowego w Szkole Podstawowej nr 15 i Gimnazjum nr 2. W przyszłym roku po raz pierwszy naukę w klasach mistrzostwa sportowego obok czwartej klasy rozpocznie 16 uczniów klasy pierwszej Szkoły Podstawowej Nr 15.