Baza firm

Ogłoszenia

Auto salon

Kino

Konkursy
Poniedziałek, 24 czerwca 2024 r.  Imieniny: Danuty, Jana

Miłośnicy ping ponga już po raz dwudziesty zagrają w Żorach. Przed nami Jubileuszowy Wigilijny Turniej Tenisa Stołowego

11.12.2018
Miłośnicy ping ponga już po raz dwudziesty zagrają w Żorach. Przed nami Jubileuszowy Wigilijny Turniej Tenisa Stołowego

W tym roku już po raz dwudziesty rozegrany zostanie Wigilijny Turniej Dzieci i Młodzieży w Tenisie Stołowym. Organizatorem wydarzenia jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Żorach, a zgłoszenia przyjmowane są do 21 grudnia!

Trwają zapisy do jubileuszowego, bo już XX Wigilijnego Turnieju Dzieci i Młodzieży w Tenisie Stołowym. - Dokładnie dwadzieścia lat temu zrodziła się idea zorganizowania imprezy sportowej, której celem jest zagospodarowanie dzieciom czasu wolnego od zajęć szkolnych w okresie pomiędzy świętami a Nowym Rokiem. Pomysłodawca i współorganizator turnieju nieprzerwanie od dwudziestu lat - Karol Łużniak - postawił na tenis stołowy. Dyscyplinę popularną zarówno wśród amatorów grających w ping ponga w szkole czy świetlicy, jak i  wśród zawodowców trenujących w klubach czy sekcjach – opowiada Marek Utrata, Zastępca Dyrektora MOSiR Żory.

W ten sposób narodziła się idea wigilijnego turnieju o zasięgu regionalnym, którego jubileuszowa - dwudziesta edycja rozegrana zostanie w hali MOSIR, równocześnie na 24 stołach. W zawodach, które odbędą się w piątek, 28 grudnia, mogą wziąć udział zarówno amatorzy, jak i osoby zrzeszone, czyli posiadające licencję PZTS. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zaplanował dla uczestników rywalizację w aż 10 kategoriach wiekowych oraz dodatkowe atrakcje z okazji jubileuszu. Dla wszystkich uczestników imprezy przygotowano konkurs z nagrodami oraz poczęstunek, a dla najlepszych atrakcyjne nagrody. Niespodzianką będzie udział gościa specjalnego, który zademonstruje swoje tenisowe umiejętności.

Zgłoszenia osób indywidualnych oraz grup zorganizowanych przyjmowane są do 21 grudnia do godziny 12:00. Należy wypełnić formularz zgłoszeniowy, dostępny na stronie www.mosir.zory.pl. Pod tym adresem można także zapoznać się z regulaminem turnieju oraz innymi wymogami organizatora.

Patronat honorowy nad turniejem objęli: Marszałek Województwa Śląskiego, Śląski Kurator Oświaty i Prezes Śląskiego Związku Tenisa Stołowego, a także prezydenci i burmistrzowie Żor, Rybnika, Pszczyny, Jastrzębia-Zdroju, Wodzisławia Śląskiego, Czerwionki-Leszczyn i Orzesza. info: MOSiR, UMAby dodać komentarz musisz się zalogować!

Nie masz konta? - zarejestruj się


NAJŚWIEŻSZE INFORMACJE

sonda

wszystkie

Za co doceniasz Żory?

newsletter

Chcesz być na bieżąco zapisz się!

Twój adres e-mail:

© 2006-2024 Fundacja Sztuka, Gazeta Żorska  |  e-mail: gazeta@gazetazorska.pl, portal@gazetazorska.pl           do góry ^
Industry Web Zarządzaj plikami "cookies"