Baza firm

Ogłoszenia

Auto salon

Kino

Konkursy
Poniedziałek, 26 lutego 2024 r.  Imieniny: Aleksandra, Mirosława

Miasto zwalnia branżę gastronomiczną z drugiej raty opłaty za zezwolenia na sprzedaż alkoholu

Miasto zwalnia branżę gastronomiczną z drugiej raty opłaty za zezwolenia na sprzedaż alkoholu

Żorscy przedsiębiorcy z branży gastronomicznej nie zapłacą w tym roku II raty za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych przeznaczonych do spożycia w miejscu sprzedaży. To efekt uchwały przygotowanej przez Prezydent Miasta i przyjętej przez Radę Miasta Żory.

 

Dziś, tj. 25 maja 2021 roku weszła w życie Uchwała Rady Miasta Żory Nr 408/XXIX/21 z dnia 29.04.2021 r., na mocy której zwalnia się przedsiębiorców z drugiej raty opłaty za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych przeznaczonych do spożycia w miejscu sprzedaży, wnoszonej w terminie do 31 maja 2021 r.

Podjęto ją mając na względzie konieczność pomocy przedsiębiorcom z branży gastronomicznej, szczególnie dotkniętym ograniczeniami w życiu społeczno-gospodarczym podczas obowiązującego stanu epidemii, powodującymi brak możliwości prowadzenia działalności gospodarczej.

Przedsiębiorcom, którzy dokonali opłaty za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych przeznaczonych do spożycia w miejscu sprzedaży jednorazowo do dnia 31.01.2021 r., przyznaje się zwrot jednej trzeciej części opłaty rocznej.

Źródło: UMAby dodać komentarz musisz się zalogować!

Nie masz konta? - zarejestruj się


© 2006-2024 Fundacja Sztuka, Gazeta Żorska  |  e-mail: gazeta@gazetazorska.pl, portal@gazetazorska.pl           do góry ^
Industry Web Zarządzaj plikami "cookies"