Czwartek, 18 kwietnia 2024 r.  Imieniny: Apoloniusza, Bogusławy

Medalowe żniwo lekkoatletów

13.06.2013

Miniony weekend był bardzo udany dla lekkoatletów UKS Czwórka Żory.

Do sukcesu Ewy Swobody w Bydgoszczy dołączyli jej koledzy klubowi, którzy na Mistrzostwach Śląska juniorów i seniorów w lekkiej atletyce w Sosnowcu zdobyli siedem medali – w tym trzy złote.

Pierwszy tytuł mistrzowski i złoty medal w dwudniowych zmaganiach zdobył Grzegorz Biernat – który potwierdził swój prymat na Śląsku w biegu na 400 m – w kategorii juniorów młodszych i wygrał z wynikiem 50,14 s. Marek Kos w biegu na 400 m seniorów, nie dał cienia szansy swoim rywalom i zajął pierwsze miejsce z nowym rekordem życiowym 48,80 s. Tuż za nim linię mety przekroczył Kamil Poloczek i również z nową „życiówką” zdobył srebrny medal.

Dwa brązowe medale to zdobycze średniodystansowców: Alicja Sicińska w biegu na 3000 m i Rober Łukasiak – na tym samym dystansie, ustanowił rekord życiowy 9:12,28.

W drugim dniu Mistrzostw żorscy lekkoatleci zdobyli jeszcze dwa medale : swój sukces powtórzył Marek Kos, bezkonkurencyjny w biegu na 200 m i z nowym rekordem życiowym 21,76 s zdobył drugi tytuł mistrzowski. Na tym samym dystansie jego młodszy kolega Grzegorz Biernat również poprawił „życiówkę” 22,99 s i zdobył brązowy medal. Patryk Brzakąlik otarł się o podium w biegu na 800 m juniorów – zajął IV miejsce z nowym rekordem 1:58,39 s. Daria Nowak zajęła V miejsce w biegu na 3000 m. Hanna Szczypka poprawiła „życiówkę” na dystansie 400 m. Bardzo dobre wyniki uzyskali najmłodsi zawodnicy „Czwórki” startujący poza konkursem: Paweł Dzida (ur.1999) przebiegł 100 m w 11,64 s, w drugim dniu poprawił rekord życiowy w biegu na 200 m – 23,80 s . Średniodystansowiec Mateusz Gałuszka ( ur.1999) w biegu na 400 m uzyskał czas 60,26 s.