Czwartek, 25 kwietnia 2024 r.  Imieniny: Jarosława, Marka

Medalowe Salmo Żory

19.11.2013

Nasi zawodnicy po raz kolejny stanęli na wysokości zadania, zdobywając łącznie 13 medali: 6 złotych, 6 srebrnych i 1 brązowy.

Zawodnicy Salmo Żory z rocznika 2001, w składzie: Agnieszka Tomasiak, Monika Wagner, Sylwia Pichnar, Alicja Lużyna, Filip Pichnar, Szymon Jaworski, Kacper Milbrant, Olaf Pajączkowski i Marcel Sadło, reprezentowali  nasze miasto w zawodach rangi Mistrzostw Śląska, które odbywały się w Gliwicach, 15 i 16 listopada.

Indywidualne osiągnięcia zawodników mogą przyprawić o zawrót głowy:

Szymon Jaworski został najlepszym zawodnikiem Mistrzostw Śląska za dwa starty wg. FINA. Jego dorobek w Gliwicach, to:

1 miejsce 200m stylem dowolnym - MISTRZ ŚLĄSKA,
1 miejsce 800m stylem dowolny - MISTRZ ŚLĄSKA,

2 miejsce 400m stylem dowolnym,

4 miejsce 100m stylem motylkowym.

Kacper Milbrant, kolejny złoty zawodnik Salmo, po zawodach w Gliwicach ma na koncie:

5 miejsce 100m stylem dowolnym.

Świetny występ zaliczyła sztafeta chłopców 4x100m stylem dowolnym, zajmując pierwsze miejsce i zdobywając Mistrzostwo Śląska! Sztafeta wystąpiła w składzie: Szymon Jaworski, Olaf Pajączkowski, Marcel Sadło, Kacper Milbrant.Chłopcy popłynęli jeszcze 4x100m stylem zmiennym, zajmując drugie miejsce w tym samym składzie.

Sztafeta dziewczyn (Monika Wagner, Agnieszka Tomasiak, Alicja Lużyna oraz Sylwia Pichnar) zajęła 3 miejsce na dystansie 4X100m stylem zmiennym. Ten sam skład sztafety w konkurencji 4x100m stylem dowolnym, po zaciętym boju zajął miejsce 4.

Pozostali zawodnicy również spisali się bardzo dobrze, poprawiali swoje rekordy życiowe i godnie reprezentowali nasz klub.

W Mistrzostwach Śląska udział wzięło 241 zawodników z 30 klubów. Salmo Żory  zajęło 3 miejsce w klasyfikacji medalowej.

Zawodnikom i trenerom serdecznie gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów!

Info: Salmo:

Agnieszka Tomasiak, Wicemistrzyni Śląska.

Kacper Milbrant, Mistrz Śląska - 100m stylem klasycznym

Kacper Milbrant, Mistrz Śląska - 200m stylem klasycznym

Mistrzowska sztafeta chłopców.

Monika Wagner, Wicemistrzyni Śląska.

Sztafeta dziewcząt - III miejsce.

Szymon Jaworski, Mistrz Śląska - 200m stylem dowolnym.

Szymon Jaworski, Mistrz Śląska - 800m stylem dowolnym.

Szymon Jaworski zdobył tytuł Najlepszego Zawodnika gliwickich Mistrzostw Śląska.