Czwartek, 25 kwietnia 2024 r.  Imieniny: Jarosława, Marka

Medalowe mistrzostwa lekkoatletów

18.05.2011

Siedem medali – trzy złote, dwa srebrne i dwa brązowe zdobyli lekkoatleci UKS Czwórka Żory na Mistrzostwach Śląska Juniorów i Seniorów w Lekkiej Atletyce, które odbyły się 14-15 maja w Sosnowcu. W zawodach uczestniczyli sportowcy z 56 klubów z całego Śląska.

Medalową passę rozpoczął aktualny Mistrz Polski juniorów i rekordzista Śląska - Krzysztof Szymoszek, który zdobył złoty medal w swojej koronnej konkurencji - skoku w dal. Kolejny złoty krążek wywalczył w biegu na 400 m Mariusz Kubiak, który jedno okrążenie przebiegł w czasie nowego rekordu życiowego – 50,60 s. Patryk Brząkalik - to trzeci złoty medalista żorskiej „Czwórki” – zwyciężył w biegu na 800 m z wynikiem 1:59,00. Krzysiek, Mariusz i Patryk potwierdzili swój prymat na Śląsku w swoich konkurencjach, ponieważ w styczniu również zdobyli złote medale na Halowych Mistrzostw Śląska w Lekkiej Atletyce. Na szczególne wyróżnienie zasługuje Izabela Lubszczyk która zdobyła dwa medale: w sobotę wywalczyła brąz w biegu na 3000 m - z nowym rekordem życiowym 10:21,00 i w niedzielę w biegu na 800 m zdobyła srebrny medal. Halowa Wicemistrzyni Śląska Elżbieta Kiśluk powtórzyła swój sukces z hali i na dystansie 3000 m w kategorii juniorek wywalczyła srebrny krążek. Dużą niespodzianką był start Marka Kosa, który w biegu na 400 m zdobył brązowy medal, z nowym rekordem życiowym – 51,30 s. Mateusz Lipka również zaliczy te Mistrzostwa do udanych. Ustanowił dwa rekordy życiowe – w pierwszym dniu przebiegł „setkę” w 12,02 s , w niedzielę 200 m – 24,50 s. info: UKS Czwórka Żory