Czwartek, 25 kwietnia 2024 r.  Imieniny: Jarosława, Marka

Medale żorskich lekkoatletów

04.06.2010

Trzy medale zdobyli lekkoatleci UKS Czwórka Żory podczas odbywających się w dniu 2 czerwca w Sosnowcu - Mistrzostwach Śląska Juniorów w Lekkiej Atletyce.

Złoty medal w skoku w dal zdobył Krzysztof Szymoszek (rocznik 94) - aktualny Mistrz Polski i rekordzista Śląska- na skoczni był bezkonkurencyjny. Wicemistrzynią Śląska w biegu na 800m została Alicja Sicińska (rocznik 94) z wynikiem 2,24,20 - Alicja to aktualna Halowa Wicemistrzyni Śląska w biegu na 1000m.

Patryk Brząkalik (rocznik 94) - wielokrotny medalista w kategorii młodzików doskonale już radzi sobie w grupie juniorów - w biegu na 800m - uzyskał wynik 2,00,20 i zdobył brązowy medal.

W tym samym dniu odbył się również Ogólnopolski Mityng Młodzików, w którym Izabela Gruszka (rocznik 95) zajęła II miejsce w biegu na 200 m z wynikiem 27,04. W weekend 5-6 czerwca w Częstochowie - żorscy lekkoatleci będą walczyć o medale na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Juniorów w Lekkiej Atletyce. info: UKS "Czwórka" (ok)