Piątek, 19 kwietnia 2024 r.  Imieniny: Adolfa, Leona

Medale młodych żorskich karateków

29.05.2012

Trzy medale - dwa srebrny i jeden złoty wywalczyli młodzi karatecy z klubu „Shogun” Żory na zawodach w Wodzisławiu Śląskim.

W niedzielę 20 maja odbył się tam V Turniej Karate Kyokushin o Puchar Prezydenta Miasta Wodzisław Ślaski organizowany przez Wodzisławski Klub Karate. W turnieju udział wzięli zawodnicy reprezentujący kluby z Wodzisławia, Jastrzębia Zdroju, Rybnika, Raciborza, Pawłowic i Żor.

W kategorii „Kata” (pokazy układów formalnych) do lat 10 drugie miejsce wywalczył 8 letni Dominik Chabrzyk, który startował też wraz siedmioletnim Szymonem Aleksandrowiczem także w kategorii „kumie” (walka). Obaj walczyli dzielnie, jednak trafili na starszych od siebie zawodników i swe walki przegrali. Z kolei w kategorii „Kumite junior” czwarte miejsce wywalczył Kuba Perenc.

Największy sukces odniosły jednak dziewczyny. Monika Kobryń zajęła pierwsze miejsce, zaś Anna Sobiesiek drugie w kategorii „Kumite dziewczyn 13-15 lat”.

Info i foto: „Shogun” Żory