Piątek, 19 kwietnia 2024 r.  Imieniny: Adolfa, Leona

Mażoretki "Eksplozja" tryumfują w Chorwacji! Dwa medale dla seniorek na Mistrzostwach Europy!

17.06.2018

Dziewczyny z grupy seniorek żorskiej "Eksplozji" prezentowały nasze miasto podczas Mistrzostw Europy Mażoretek, które odbywały się w ten weekend w chorwackiej Crikvenicy. Dziś dwukrotnie stanęły na podium, zdobywając brązowe medale i tytuły II wicemistrza Europy oraz uzyskując nominacje do udziału w Mistrzostwach Świata!

Mażoretki "Eksplozja" pokonały liczną konkurencję i wracają do Żor z brązowymi medalami wytańczonymi w kategorii "MIX seniorki" oraz "mażoretki klasyczne scena". Wielki sukces osiągnęły również w pozostałych konkurencjach - z układem "miniformacji 2xbaton" uplasowały się na 4. miejscu, natomiast w kategorii "miniformacja baton seniorki" zajęły 7. miejsce. Siódmym miejscem może się także poszczycić Dżesika Skórska, która pięknie zaprezentowała się podczas solowego występu z dwiema pałeczkami.

Przypominamy, że dziewczyny, na co dzień trenujące w klubie "Wisus" na os. Sikorskiego, nominacje na turniej europejski wywalczyły niespełna miesiąc temu, podczas Mistrzostw Polski Mażoretek w Kędzierzynie-Koźlu (czytaj więcej: "Eksplozja" z medalami. Żorskie Mażoretki z nominacjami na Mistrzostwa Europy!).

Zespół pragnie podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do wyjazdu grupy do Crikvenicy, a w szczególności dyrektorowi Miejskiego Ośrodka Kultury Stanisławowi Ratajczykowi, pracownikom klubu "Wisus", Radzie Dzielnicy Sikorskiego oraz władzom miasta. pc-s, zdj.: "Eksplozja"